Vše o metalových, hard rockových a rock 'n' rollových skupinách

Květen 2009

Nightwish mají venku živák

26. května 2009 v 14:16 | Amycus |  Novinky na blogu
Finští Nightwish mají venku živák, který je zároveň jedním z prvních titulů kultovního labelu Nuclear Blast.
Nightwish, jedna z nejpopulárnějších kapel vyznávajících tzv. symfonický metal, přichází dva roky po poslední studiovce Dark Passion Play s živákem. Ten dostalo název Made In Hong Kong (And In Various Other Places) a finský kvintet na něm zachytil své loňské turné, během nějž se zastavil i u nás.
Právě loňská šňůra byla "zatěžkávací zkouškou" pro vokalistkou Anette Olzon, která za mikrofonem nahradila Tarju Turunen. Krom osmi živých skladeb pak na albu najdete také dva tracky dříve vydané pouze jako b-strany singlů a dosud nevydanou demo verzi skladby Cadence Of Her Last Breath, v níž zpívá basák Marko Hietala.

Měsíční plány

25. května 2009 v 17:39 | Amycus |  Novinky na blogu
Vyhrazuji si právo na změny plánu a na nedodržení plánu (samozdřejmě se budu snažit ho dodržet).

!!! Lordi byli v České Republice !!!

25. května 2009 v 17:29 | Amycus |  Novinky

Finská hard rocková monstra se opět rozhodla přijet "postrašit" své české fanoušky a tentokrát v duchu motta jejich filmu Dark Floors "The Fear is here" s sebou přivezla monstrózní show plnou hororových prvků a různých vychytávek. Lordi vystoupili 16.3. v Pardubicích, 17.3. v Ostravě a 18.3. v Plzni. Já se zúčastnila jejich koncertu v Pardubicích a Plzni.
Koncert v Pardubicích se konal v Malé aréně. Na místo jsme dorazili někdy po druhé hodině, našli jsme tourbus, seznámili se s tour managerem Rikkem (milým tak, jak tour manageři bývají) a jelikož tam v podstatě nebylo nic k vidění, tak jsem se přesunuli ke vchodu do haly. Teda, mysleli jsem, že je to ten správný vchod. Z tohoto omylu nás vyvedla místní prodavačka lístků. Proto jsme se rychlým krokem (dobrá, letěli jsme jak zběsilý) přesunuli již ke správnému vchodu. Akorát včas, abychom zaslechli konec zvukovky Lordi (zrovna zkoušeli song Dr. Sin is in). Dovnitř začali pouštět po sedmé hodině. Zakotvila jsem v první řadě vpravo, před kytaristou Amenem. Lordi si s sebou přivezli dvě předkapely, Italy Brandon Ashley & The Silverbugs a švédské Fatal Smile. Při letmém poslechu těchto dvou kapel na MySpace mi Fatal Smile přišli mnohem lepší. Když pak jako první předkapela nakráčela na podium partička kolem Brandona Ashleye a začala hrát, nepřišli mi zas tak špatní. Jejich vystoupení však bylo něco pro přítomné pány, jelikož během několika songů se na podium svíjela pohledné slečna, která vystřídala několik převleků… od roztleskávačky po dominu s bičíkem. Druhá předkapela Fatal Smile nám předvedla vcelku zdařilé vystoupení a i na publiku bylo vidět, že si je užívá víc než předchozí kapelu. Pak již přišel čas na hlavní hvězdu večera. Během přestavování podia jste si mohli pořádně prohlídnout jeho výzdobu. Vpravo stála šibenice s mrtvolou, támhle ležela ruka či jiná končetina, tuhle stála sklenice s naloženýma očima. Celé podium bylo designováno do jakéhosi pitevního sálu s pitevním stolem uprostřed.
Lordi nám přijeli představit v pořadí už čtvrtou řadovou desku "Deadache". Koncert začal tradičně Intrem, které je inspirováno říkankou z hororu Noční můra z Elm street (Lordi se i snažili pro odříkání intra na albu získat představitele Fredieho Krugera herce Roberta Englunda, ale bohužel se nezadařilo). Intro plynule přešlo v první song večera "Girls go chopping", při kterém si Mr. Lordi vzal do ruky sekerku, ze které při máchání stříkala umělá krev. Koncert Lordi je podobných rekvizit plný. Můžete vidět motorovou pilu, ze které také stříká krev, kyblík plný utržených končetin, různé zohavené panenky, ze kterých srší jiskry. Nesmím samozřejmě zapomenout na netopýří křídla, které se během písně "Devil is a loser" rozevřou. Celá show Lordi je také založená na pyrotechnických efektech, plamenech a podobných kravinkách. Tento koncert byl jednou věcí výjimečný a to tím, že klávesistka Awa slavila své narozeniny. Vzhledem k tomu, že je to dáma, nebudu prozrazovat její věk, ale na nějakých 300 let starou čarodějnici vypadá celkem zachovale ;) Awa dostala dort a "fresh meat", jak toto překvapení nazval Mr. Lordi. Fresh meat bylo v podobě upíra, který Awu vzal do náruče. Ale se slovy Mr. Lordiho k Awě, že si ho může sníst později, musel opustit podium. Každý člen kapely měl takové svoje speciální vystoupení. Basák OX přivede na řetězu na podium podivnou kreaturu, které pak utrhne ruku. Bubeník Kita, jako správný samuraj, svede boj s jiným samurajem a uřízne mu hlavu. Klávesistka Awa probodne tyčí tancující párek zombíků. Kytarista Amen, jako faraon, čte z Knihy mrtvých, načež pak na jeden list něco napíše a hodí ho do publika (ten papír mám, je tam napsáno místo a datum koncertu a jeho podpis). A Mr. Lordi jako ďábelský doktor během songu "Dr. Sin is in" provede přímo na podiu pitvu jakéhosi podivného stvoření, které ne a ne umřít :D Moc se mi líbilo, když během písně "It snows in hell" začalo opravdu "sněžit", úžasný dojem umocňovalo i perfektní osvětlení. Koncert byl samozřejmě zakončen hitovkou "Hard Rock Hallelujah". Jako suvenýry jsem si z tohoto koncertu odnesla již zmiňovaný papír od Amena, jeho trsátko (v pořadí už druhé, jedno mám již ze zimního Mastru) a OXův playlist.

Koncert v Plzni se konal v Hale Lokomotiva. Opět jsem si vybojovala první řadu vpravo. Jako třetí předkapela se zde měla představit česká formace Interitus, která mě z neznámého důvodu nevystoupila. Z vystoupení předkapel bych chtěl vypíchnout, že tohle byl poslední koncert Brandona Ashley v turné s Lordi. A jak už to bývá zvykem, když nějaká kapela končí na turné, členové ostatních kapel a crew si pro ni něco připraví. Tentokrát vtrhli na podium jako divá zvěř s kytarami v ruce a dělali tam docela slušnej bordel. Mezi "okupanty" podia jste mohli zahlédnout tour managera Rikka, ale taky bubeníka Kitu unsmasked. Měl na hlavě kapucu, na očích sluneční brýle a přes obličej šátek, takže ho opravdu skoro nikdo nepoznal. Až na mě a skupinu lidí, co tam byla se mnou. V jednu chvíli, když stál před námi, tak jsme ho začali tak mohutně povzbuzovat, že mu došlo, že víme, kdo je zač, což se nám i po koncertě potvrdilo u tourbusu (ale o tom až později). Koncert Lordi probíhal naprosto stejně jako ten v Pardubicích.
Po koncertě jsme se byli seznámit s předkapelami a kupodivu si nás z Pardubic pamatovali. Po nezbytných fotografiích jsme se přesunuli k tourbusu Lordi. Čekání se vyplatilo a jako první vylezl bubeník Kita. Bylo však na něm vidět i slyšet, že je solidně nehcípaný, takže se nám jen podepsal a odešel. Předem chci upozornit, že všichni členové Lordi během setkání byli bez masek, takže bohužel nemám žádné fotky. Jako další dorazil kytarista Amen a po něm pak basák OX a klávesistka Awa. Všichni bylo moc milí a ochotní, zůstali s námi venku před busem a asi hodinu jsem se tam konverzovali. Jako poslední těsně před odjezdem autobusu dorazil i Mr. Lordi. Ale jelikož se autobus už chystal k odjezdu, tak se nám jen podepsal a zmizel uvnitř busu.
Myslím si, že kdo si nenechal ujít jeden z koncertů jejich turné, nelitoval. Vím, že Lordi jsou mnohýma dost opovrhovanou kapelou. Jenže ti dotyční zdá se nechápou, o čem vlastně jsou. Lordi jsou hlavně o zábavě, hororu a chytlavých melodiích. Nehrajou si na nic, co nejsou. A ti, kteří tohle pochopí, nemůžou odcházet z koncertu jinak než spokojeni, protože tohle všecho se jim tam dostane.

Setlist:
1. Intro
2. Girls go chopping 3. They only come out at night
4. Raise hell in heaven
5. Bite it like a bulldog
6. Who´s your daddy
7. Blood red sandman
8. Man skin boots
9. Haunted town
10. Awa solo
11. Deadache
12. Bringing back the balls to rock
13. Monster monster
14. It snows in hell
15. Wake the snake
16. Dr. Sin is in
17. Missing miss Charlene
18. Would you love a monsterman?
19. Devil is a loser
20. Hard rock hallelujah


Měsíční plán-Červen

24. května 2009 v 11:48 | Amycus |  Novinky na blogu
Další měsíc před námi a proto je tu další Mesiční plán:

Nové Rubriky:
 • Hard rock
 • AC/DC (skupina měsíce)
 • Megadeth
 • Comeback
+ v posledním týdnu před prázdninami Rubrika a články o Comebacku !!!
Nové Odkazy:
 • Oficialní web AC/DC
 • -
 • Oficialní web Megadeth
 • Oficialní web Comeback
Nové Obrázky:
 • AC/DC
 • -
 • Megadeth
 • Comeback
Nové Rady:
 • Rippování přes Windows Media player
Nové Články Nástěnka:
 • Kapela Měsíce
 • O rubrice Novinky


Vyhrazuji si právo na změny plánu a na nedodržení plánu (samozdřejmě se budu snažit ho dodržet).

Wordy

20. května 2009 v 15:19 | Amycus |  Referáty
Na každou skupinu (rubriku) jeden referát.

Rubrika Metal referát: Download

Rubrika Nightwish referát: Download

Rubrika Metalllica referát: Download

Rubrika Lordi referát: Download

Rubrika Black Sabbath referát: Download

Rubrika Rady referát: Download

Rubrika AC/DC referát: Download

Rubrika Indistrial metal - kapely referát: Download

Rubrika Hard rock referát: Download

Rubrika Megadeth referát: Download

Rubrika Comeback referát: Download

O Rubrice Referáty

20. května 2009 v 6:17 | Amycus |  Novinky na blogu
Robrika REFERÁTY:
 • budou zde ke stažení Wordy a prezentace o metalu a všech skupinách
 • budou shrnuty do Wordů a sem tam bude přidaná nějaká ta prezentace
Prostě až budete hledat REFERÁTY tak si nemusíte kopírat texty po jednom. Já to udělám za vás a tady si stáhnete všechny informace o příslušném tématu.

Bill Ward

17. května 2009 v 10:12 | Amycus |  Black Sabbath
Bill Ward je bubeník legendární britské heavy metalové skupinyB lack Sabbath.
Ve skupině hrál na bicí od jejího vzniku v roce 1969 až do odchodu v roce 1980 a zpíval sólově ve dvou skladbách od Black Sabbath; "It's Alright" (album Technical Ecstasy), a "Swinging The Chain" (album Never Say Diel).
Jeho charakteristická hra na bicí násobí rytmus basových a kytarových riffů, což vytáří silný kombinovaný efekt. To je patrné například ve skladbě "Iron Man" z alba Paranoid. Charakteristická je i jeho rychlá technika bicích a silné vedení mezi riffy. Pro tohle je dobrým příkladem skladba "Symptom of the Universe" z alba Sabotage.
Předtím, než byla založena skupina Black Sabbath, Bill Ward a kytarista Tony Iommi hráli ve skupině "Mythology"; Ozzy Osbourne a Geezer Butler hráli ve skupině "Rare Breed".
V letech 1969 až 1980 hrál Bill na všech albech Black Sabbath. Kvůli osobním důvodům skupinu opustil v srpnu 1980 během turné k albu Heaven and Hell.

(omlouvám se: fotku jsem nesehnal kdybyste ji vy měli tak mi ji pošlete na email: registracz@gmail.com)

Video-Black Sabbath

17. května 2009 v 9:14 | Amycus |  Black Sabbath
Tady jejejich největší hit:
Iron man (zpívá Ozzy Osbourne)

Black Sabbath-download

17. května 2009 v 9:11 | Amycus |  Black Sabbath
Tady je jejich největší HIT.

(Celou discographii přídám)

Black Sabbath-texty Iron man - eng-cz

17. května 2009 v 9:09 | Amycus |  Black Sabbath
AJ
Has he lost his mind?
Can he see or is he blind?
Can he walk at all,
Or if he moves will he fall?
Is he alive or dead?
Has he thoughts within his head?
We'll just pass him there
why should we even care?
He was turned to steel
in the great magnetic field
When he travelled time
for the future of mankind
Nobody wants him
He just stares at the world
Planning his vengeance
that he will soon unfurl
Now the time is here
for Iron Man to spread fear
Vengeance from the grave
Kills the people he once saved
Nobody wants him
They just turn their heads
Nobody helps him
Now he has his revenge
Heavy boots of lead
fills his victims full of dread
Running as fast as they can
Iron Man lives again!

CZ

Ztratil rozum?
Vidí, nebo je slepý?
Dokáže kráčet?
Nebo když se pohne, skácí se?
Má nějaké myšlenky?
Nevšímáme si ho,
proč bychom se o něj měli starat?

Obrátil se k/v ocel
v obrovském magnetickém poli.


Nikdo o něj nestojí,
tupě zírá na svět,
plánuje svou pomstu,
která se už brzy rozvine.

Teď přišel čas,
aby Iron Man rozšířil hrůzu,
jeho pomsta
zabíjí lidi, jednou zachráněné

Nikdo o něj nestojí,
odvracejí hlavy,
nikdo mu nepomůže,
teď má svoji odplatu.

Těžké olověné boty
plní jeho oběti strašným strachem,
utíkají rychle, jak můžou,
Iron man znovu žije!

Geezer Butler

15. května 2009 v 14:00 | Amycus |  Black Sabbath
Geezer Butler

Terence Michael Joseph "Geezer" Butler je britský baskytarista a zakládající člen legendární heavy metalové skupiny Black Sabbath. V současnosti je zapojen do projektu Heaven and Hell.
Svou první skupinu Rare Breed Geezer založil se spolužákemJohnem "Ozzym" Osbounem na podzim roku 1967. Poté byli na čas odděleni a zase se potkali v bluesové skupině Polka Tulk, spolu s kytaristouTonym Iommim a bubeníkem Billem Wardem. Skupinu přejmenovali na Earth, ale poté co v Anglii našli kapelu se stejným jménem, se na začátku roku 1969 přejmenovali na Black Sabbath.
Před skupinou Black Sabbath hrál Geezer na kytaru (i v Rare Breed), ale v Black Sabbath se s ním Iommi dohodl, že by nechtěl hrát s dalším kytaristou, tak Geezer začal hrát basu.

Tony Iommi

13. května 2009 v 14:23 | Amycus |  Black Sabbath
Tony Iommi

Frank Anthony "Tony" Iommi je britský kytarista, který se proslavil účinkováním s legendárníheavy metalovou skupinou Black Sabbath. Je to jediný člen skupiny, který s ní hrál po celou dobu její činnosti.
Na kytaru začal hrát jako teenager pod vlivem Hanka Marvina aThe shadows. V 17 letech při práci ve fabrice přišel o poslední články prostředníku a prsteníku pravé ruky, kterou mačká akordy.
Protože je Tony levák, používal pravou ruku na hmatníku kytary a tento úraz mu způsoboval bolesti při tlaku na struny. Byl přesvědčen o tom, že jako hráč na kytaru skončil. Jeho šéf z práce, který věděl o tom, že si po večerech přivydělává hraním v místní hospodě, mu poradil, jestli by se nepokusil o něco podobného jako slávný belgický Cikán - jazzový kytarista, který vystupoval pod jménem Django Reinhardt ten totiž ztratil ještě jako malé dítě při požáru pohyblivost v třetím a čtvrtém prstu na ruce, kterou mačkal struny na hmatníku.
Po pokusech s hraním na kytaru praváckým způsobem se Tony nakonec rozhodl zkusit používat struny na banjo, které nejsou tak tvrdé a na poškozené prsty si nasazoval kryty z plastu. Časem si na tyhle prsty začal speciálně upravovat konce z flašek od čistícich prostředků, později náprstky pokryté kůží.
Tony Iommi hrával v několika blues-rockových kapelách. V letech 1964-65 to byla skupina The Rockin' Chevrolets, která dostala příležitost pro hrávaní v Německu. Tony tehdy zanechal práci ve fabrice a stal se profesionálním muzikantem.
Mezi lety 1966 a 1967 hrál Tony v kapele The Rest, kde hrál i se svým starým kamarádem ze školy a budoucím bubeníkem Black Sabbath Billem Wardem. Od února 1968 do července 1968 hrál v kapele Mythology, a Bill Ward se poté připojil taky.
V srpnu 1968 se Mythology rozpadla a také skupina Rare Breed ukončila činnost; tam hrál kytarista Terry"Geezer Butler a zpěvák John"Ozzy Osbourne a ti se připojili k Tony Iommim and Billu Wardovi i se slide kytaristou Jimmy Phillipsem a saxofonistou Alanem "Akerem" Clarkem. Tato šestičlenná skupina, kde byl Geezer Butler už basákem, nesla jméno Polka Tulk Blues Company. Phillips a Clarke skupinu po nějakém čase opustili a název se zkrátil na Polka Tulk.
Tony Iommi, Geezer Butler, Bill Ward a Ozzy Osbourne kapelu v září 1968 přejmenovali na Earth. Tak hráli až do prosince 1968, kdy Tony Iommi odešel krátce hrát k Jethro Tull (jedno vystoupení). V srpnu 1969 se konečně přejmenovali na Black Sabbath, protože v Anglii už jedna skupina s názvem Earth existovala.
Tonyho pracovní úraz později způsobil, že musel podladit kytaru - ta pak ve skladbách Black Sabbath měla svůj charakteristický zvuk, který se stal jedním ze znaků pro rockový subžánr, známý jako heavy metal. Tonymu ladění se musel přizpůsobit i baskytarista Geezer Butler.

Ozzy Osbourne

12. května 2009 v 18:13 | Amycus |  Black Sabbath
Ozzy Osbourne

Ozzy Osbourne (narozený jako John Michael Osbourne) byl zpěvákem legendárníheavy metalovékapely Black Sabbath, odkud byl v roce 1979 vyhozen, ale v roce 1997 se do ní na čas vrátil a kapela začala příležitostně vystupovat opět v původní sestavě, kterou tvořili Ozzy,Tony Iommi, Geezer Butler a Bill Ward. Od 80. let 20. století vystupuje sólově, zde je komerčně ještě úspěšnější, než bylo jeho působení ve skupině Black Sabbath. Jedná se o jednoho z nejznámějších, ale také nejkontroverznějších rockových zpěváků současnosti.
Spolu se svou manželkou Sharon každoročně organizuje metalový festival Ozzfest, na kterém hrají spousty Heavy Metalových, Hard Rockových, Death Metalových, Hardcore a Nu Metalových skupin. Ozzy a jeho rodina byli hlavními protagonisty reality show The Osbournes, kterou vysílala MTV. Je podruhé ženatý a má pět dětí - Jessica (naroz. 1972), Louis (naroz. 1975), Aimee (naroz. 1983), Kelly (naroz. 1984), Jack (naroz. 1985).


70. léta Ozzy vydává první nahrávky s Black Sabbath - píše se rok 1970. Eponymní nahrávka se ten samý rok dočká platinové desky. Ozzy vydává s Black Sabbath 10 nahrávek. Black Sabbath dodnes po celém světě prodali přes 100 miliónů kusů svých desek.
Black Sabbath podnikli několik celosvětových turné. V roce 1975 vystupují na California Jam před 250 000 fanoušky. V roce 1979 se Ozzy vydává na sólovou dráhu.
80. léta Ozzy vydává své první sólové album, vychází v roce 1981 a jmenuje se Blizzard Of Ozz. Album brzy dosáhne čtyřnásobné platinové desky. Během této dekády Ozzy vydá sedm alb, přičemž každého z nich se prodá přes 2 milióny kusů. Na sólové dráze Ozzy celkem prodá přes 70 miliónů svých desek. V roce 1983 Ozzy koncertuje na pódiu US Festivalu před 250 000 lidmi. V roce 1985 Ozzy vystupuje na legendárním benefičním koncertě Live Aid. V roce 1989 Ozzy vystupuje na Moskevském mírovém festivalu. Byl to první velký rockový koncert západní hvězdy na území SSSR.
90. léta Ozzy během deváté dekády vydal pět alb. Každé z nich se stalo multiplatinovým. Koncertuje na nejrůznějších místech celého světa pro milióny svých fanoušků. Všechny jeho vystoupení jsou vždy jistě vyprodána. Ozzy vyhrál v roce 1993 Grammy v kategorii "Best Metal Performance" díky své "I Don´t Want To Change The World"
Ozzy v roce 1996 založili společně s Sharon, svou ženou a manažerkou v jedné osobě, OZZfest, první národní hudební festival věnovaný hard rocku, který měl hledat a představovat nové talenty. Ozzyho vystoupení na tomto festivalu navštívilo 1,4 miliónu lidí. Ozzfest se koná vždy jednou ročně. Část zisku z OZZfestu Ozzy poukazuje na nejrůznější charitativní účely, mj. na Lifebeat.
Nové milénium Ozzy se dočká vlastní hvězdy na pověstném hollywoodském Chodníku slávy (2002). Ozzy vydal během svého dvacetiletého působení u firmy Epic 12 alb. Ozzy v roce 2000 obdržel Grammy v kategorii Best Metal Performance jako člen Black Sabbath za "Iron Man". Téměř milión fanoušků navštívilo pátý ročník Ozzfestu 2000. Ozzy byl společně s Black Sabbath hlavní hvězdou letošního ročníku Ozzfestu. Přes milión fanoušků navštívilo tento vyprodaný 27denní hudební festival.

Děláme Obal na hudební CD

12. května 2009 v 18:05 | Hecker Metal

Obal se dá vytvořit vevypalovacích progremch např. Nero - ale ten se platí tak proč utrácet peníze za programi když je můžeme nahradit jinými méně složitými a zato stejně funkčními !!! Proto se dnes budeme bavit o vypalovacím programu CDBurnerXP. 1. Nejdříve nainstalujeme Tento program zde je ke stažení: Download (čerpáno z oficiaální stránky tohoto produktu)
 2. Klikněte na tlačítko Audio CD a potvďte tlačítkem OK (nebo dvakrát rychle za sebou polepejte)


 3. Vyberte si jaké chcete vypálit CD
 4. Poté Klepněte na Soubor/Vytisknout obal... Ctr+P

 5. Vyberte si jaký typ obalu chcete vytvořit a potvrďte (já jsem si vybral Standartní krabička CD)
 6. Upravíte Název Obalu (disku) talčítku Titul
 7. V tlačítku označeném třemi tečkami vyberte obrázek obalu 1. Na tlačítku Náhled se podívejte jak bude vaše dílo vypadat
 2. Když kliknete na zadní strana tak si můžete vytvořit i zadní stranu obalu

Black Sabbath-životopis

11. května 2009 v 14:52 | Amycus |  Black Sabbath

Black Sabbath jsou anglická legendární heavy metalová skupina, považovaná též za zakladatele doom metalu, která prakticky ovlivnila mnoho jiných stylů. Původní sestava:Ozzy Osbourne (zpěv),Tony Iommi (kytara),Terrance "Geezer" Butler (baskytara) a Bill Ward (bicí).
Black Sabbath je jednou z dominantních a zakládajících kapel heavy metalu a mají v něm stále značný vliv. Podle stanice VH1 a programu 100 Greatest Artists of Hard Rock se umístili na druhém místě mezi nejvýznamnějšími představiteliHeavy metalu, hned za skupinou Led Zeppelin.
V současnosti sestava ze začátku 80. let - Tony Iommi, Geezer Butler, Ronnie James Dio a Vinny Appice - vystupuje pod názvem Heaven and Hell (podle stejnojmeného alba z roku 1980).


Založení a začátky

Black Sabbath vznikli roku 1968 v Birminghamu pod jménem Polka Tulk Blues Band (později zkráceno na Polka Tulk), krátce nato jej změnili na Earth, hráli styly blues rock a hard rock.
Black Sabbath měli jedinečný zvuk, který vyplýval z odlišných hudebních vzorů. Iommi byl značně ovlivněný Hankem Marvinem, který hrál na heavy-kytaru ve skupině The Shadows a také jazzovou kytaru; jeho idolem byl i Django Reinhardt. Bill Ward také ukázal slabost pro jazz, hlavně pro bubeníkyBuddyho Riche a Gene Krupu. Geezer Butler jmenuje baskytaristu a zpěváka Jacka Bruceho z britské bluesové skupiny Cream jako člověka, který měl největší vliv při jeho hudebním formování: "On byl první baskytarista, jakého jsem kdy viděl, který ohýbal struny a hrál na baskytaru jako na úplně nezávislém hudebním nástroji." Skupina spojovala hudební styly blues, jazz,rock a hrála coververze skladeb inerpretů, jako jsou Jimi Hendrix, Blue Cheer a již zmínění Cream. Ozzy Osbourne říká, že byl hluboce ovlivněn skupinouThe Beatles a jeho nejoblíbenějším albem všech dob je Revolver.
Earth se posunuli do temnějšího směřování, kdy byskytarista Geezer Butler, fanoušek spisovatele Dennise Wheatleyho a jeho románů s tématikou černé magie, napsal skladbu s okultním tématem s názvem Black Sabbath (skladba byla očividně inspirovaná filmem Black Sabbath režiséra Maria Bava z roku 1963). Ve svém filmu o spojení skupiny po rozpadu vyhlásili, že skladba vychází z Butlerova zážitku, kdy jednou v noci viděl černý přelud s kapucí na konci své postele poté, co mu dal Ozzy okultní knihu v latině. Jméno Earth mátlo, protože už jedna taková kapela hrála, tak se přejmenovali na Black Sabbath.
Skupina objevila svůj konečný zvuk a styl náhodou. Když měli zkoušku ve studiu, které bylo naproti kinu promítajícímu horory, Ozzy si vzpomíná, jak Tony Iommy říkal ostaním členům: "Není to divné, že lidi platí, aby viděli film, který je vyděsí až k smrti?" Skupina začala záměrně psát temné a hrozivé texty ve snaze o hudební odpověď na hororové filmy.


Sólové projeky členů skupiny

Heaven and Hell v Katovicích
Jedním z důvodů, proč Black Sabbath od obnovení původní sestavy v roce 1997 dosud nevydali nové album, je mnoho dalších aktivit, především zpěváka Ozzyho, který roku 1997 vydal kompilaci, v roce 2001 album, pak koncertní záznam v roce 2002, v roce 2003 znovu kompilaci, v roce 2005 kolekci a roku 2007 album Black Rain.
Tony Iommi roku 2000 vydal své první sólové album lommy, jehož příprava mu trvala celkem 5 let. Poté vydal náhravky z roku 1996 pod názvem The DEP sessions, kde zpívá Glenn Hughes . Další album nazvané Fused vydal v roce 2005 (práce na něm začaly roku 2003). Skupina Geezera Butlera G/Z/R vydala v roce 1995 album Plastic Plenet. Bill Ward vydal pouze singl z roku 2003 Straws a internetový singl The Dark Hour. Jeho zájem o hudbu je zaměřen na Black Sabbath.
Na konci září 2006 španělský webzine Rafabasa oznámil, že Tony Iommi, Geezer Butler a Bill Ward by se mohli v létě 2007 spojit s Ronniem Jamesem Diem na turné na podporu albaBlack Sabbath" The Dio Years, které obsahuje poslední nahrávky a tři nové skladby napsané Iommim a Diem: The Devil Cried (singl), Shadow of the Wind a Ear in the Wall. Bill Ward se nakonec rozhodl, že se do projektu nezapojí, místo toho se připojil Vinny Appice.


Členové

V současnosti Black Sabbath hraje v sestavě:
 • Ozzy Osbourne - zpěv (1969-79, 1985, 1997-dosud)
 • Tony Iommi - kytara (1969-dosud)
 • Geezer Butler- baskytara (1969-1984, 1985, 1990-1994, 1997-dosud)
 • Bill Ward - bicí (1969-1980, 1983, 1984, 1985, 1994, 1997-98, 1998-dosud)

Metallica - Download

10. května 2009 v 8:16 | Amycus |  Metallica
Tady je Metallica - Black Album.zip

(Celou discographii přídám)

Tady jsou Jejich největší hity:
O rubrice Rady

9. května 2009 v 8:04 | Metal Hecker |  Novinky na blogu
Rubrika rady je rubrika ve které vám radím jak se dostat k metalovým věcem každý týden přidám jednu radu týkající se metalu a PC proto taky název Metal Hecker. Rady najdete v rubrice RADY.

David Scott Mustaine

9. května 2009 v 7:59 | Amycus |  Metallica
David Scott Mustaine
David Scott Mustaine je kytarista, skladatel a zpěvák speed/trash metalové skupiny Megadeth. Vyrůstal na různých předměstích jižní Kalifornie. Jako hlavní figura skupiny Megadeth, bývalý kytarista a spoluskladatel Metallicy je jeden z hrstky lidí, považovaných za průkopníky trasha speed metalu.
Před Metallicou hrál v kapele Panic. K Metallice se připojil po inzerátu, který dal do místních novin The Recycler bubeník. Neznámější během jeho činnosti v Metallice je song "The Four Horsemen" z alba Kill 'Em All, který sám napsal a později s původním textem vydal na prvním albu Megadeth jako "Mechanix". S Metallicou ale vydžel jen do roku 1983, kdy byl kvůli problémům s alkoholem a drogami vyhozen. Poté si dal za cíl založit skupinu ještě úspěšnější než Metallica. Ještě v roce 1983 založil skupinu Fallen Angels, která však netrvala dlouho. V létě potkal basáka Dava Ellefsona a založil Megadeth; tehdy s kytaristou Gregem Handevidtem a bubeníkem Dijonem Carruthersem.

Clifford Lee Burton

9. května 2009 v 7:51 | Amycus |  Metallica
Clifford Lee Burton

Clifford Lee Burton byl baskytarista trash metalové skupiny Metallica. Je považován za jednoho z nejlepších baskytaristů všech dob.
Cliff byl synem dvou hippies ze San Franciska - Jan a Raye Burtonových - a ideály hippies byl ovlivněn po celý svůj život.
Od 6 let hrál na klavír, v roce 1978 se však rozhodl pro baskytaru, na níž cvičíval i 6 hodin denně. Po ukončení střední školy navštěvoval hudební kurs na Napa Valley Junior College. Miloval klasiku, jazz, blues, country, ne moc typické styly pro metalového hráče, ale přesto dobré pro skvělého hudebníka. Ve své hře byl ovlivněn baskytaristy z Rush, Black Sabbath a Motörhead.
Na přelomu 70. a 80. let 20.století hrál v několika místních kapelách a v roce 1982 se připojil k Metallice. Na postu baskytaristy nahradil Rona McGowneye. Hetfield a spol. si Cliffa povšimli v klubu Whiskey A Go Go, kde hrál se svou kapelou Trauma.
Poprvé s Metallicou vystoupil 3.března 1983. Za svého působení v kapele nahrál pouze tři alba, jež však patří k nejvýznamnějším v historii metalu. AlbumMaster of Puppets je považováno za nejlepší album Metallicy. Na tomhle albu je Cliffa hodně slyšet, zejména v instrumentální skladbě Orion.
Díky kombinování bluesových, jazzových a klasických stylů zásadním způsobem ovlivnil hudbu Metallicy.
Zemřel při nehodě autobusu, když byla kapela na evropském turné - jela právě ze Stockholmu do Kodaně. Silnice byla zledovatělá a řidič zřejmě usnul. Cliff vypadl z autobusu, který na něj následně spadl. Zemřel okamžitě ve věku 24 let.

Lars Ulrich

9. května 2009 v 7:33 | Amycus |  Metallica


Lars Ulrich
Lars Ulrich je bubeník a spoluzakladatel trash metalové legendy Metallica.
U Metallicy je od jejích počátku až do teď. Před Metallicou nehrál v žádné jiné kapele, živil se jako pokladník u pumpy nebo se zabýval papírováním. Narodil se a byl vychován v Kodani , proto skoro při každém koncertu má, před svou bicí soupravou, vyvěšenou dánskou vlajku. Většinu času se snažil jít v otcových stopách a hrál tenis. Jeho otec byl profesionalní tenista. Když mu bylo 9 let, vzal ho otec na koncert skupiny Deep Purple. Larse to uchvátilo a začal sbírat metalové a rockové desky. Největší vliv na něj měly kapely jako Diamond Head, výše zmínění Deep Purple, Motörhead a Iron Maiden. Když se v roce 1975 přestěhovali s rodinou do Newport Beach blízko L.A., vzdal se sportu a začal bubnovat.
V 1976 přesvědčil babičku, aby mu koupila bubny. U svého kamaráda Briana Slagela, si zajistil místo na hudební komplimaci "Metal Massacre", ale neměl žádnou skupinu, proto si do novin "Recycle" dal inzerát a seznamil se s Jamesem Hetfieldem. James ho spočátku nebral vážně, protože neuměl moc udržet rytmus a paličky mu vypadávaly z rukou. Nakonec to s ním ale zkusil.
S postupem času se Lars vypracoval na skvělého bubeníka, dokonce je na stránce www.drummerworld.com zařazen k 100 nejlepším bubeníkům světa. Na komplimaci se objevila píseň Hit The Lights. Do party ještě přibrali basáká Rona McGowneyho a kytaristu Davea Mustaina (současně Megadeth). Lars, i když není zpěvák, je považován za lídra kapely. Nejvíce dává rozhovory a po smrti Cliffa Burtona to byl on, kdo udržel Metallicu pohromadě. Je rozvedený a má dva syny Mylese (5.8. 1998) a Laynea (6.5. 2001). Lars o sobě řekl že je předvídatelný, spontánní, tvrdohlavý, hloupý a písklavý (hlas).