Vše o metalových, hard rockových a rock 'n' rollových skupinách

Lars Ulrich

9. května 2009 v 7:33 | Amycus |  Metallica


Lars Ulrich
Lars Ulrich je bubeník a spoluzakladatel trash metalové legendy Metallica.
U Metallicy je od jejích počátku až do teď. Před Metallicou nehrál v žádné jiné kapele, živil se jako pokladník u pumpy nebo se zabýval papírováním. Narodil se a byl vychován v Kodani , proto skoro při každém koncertu má, před svou bicí soupravou, vyvěšenou dánskou vlajku. Většinu času se snažil jít v otcových stopách a hrál tenis. Jeho otec byl profesionalní tenista. Když mu bylo 9 let, vzal ho otec na koncert skupiny Deep Purple. Larse to uchvátilo a začal sbírat metalové a rockové desky. Největší vliv na něj měly kapely jako Diamond Head, výše zmínění Deep Purple, Motörhead a Iron Maiden. Když se v roce 1975 přestěhovali s rodinou do Newport Beach blízko L.A., vzdal se sportu a začal bubnovat.
V 1976 přesvědčil babičku, aby mu koupila bubny. U svého kamaráda Briana Slagela, si zajistil místo na hudební komplimaci "Metal Massacre", ale neměl žádnou skupinu, proto si do novin "Recycle" dal inzerát a seznamil se s Jamesem Hetfieldem. James ho spočátku nebral vážně, protože neuměl moc udržet rytmus a paličky mu vypadávaly z rukou. Nakonec to s ním ale zkusil.
S postupem času se Lars vypracoval na skvělého bubeníka, dokonce je na stránce www.drummerworld.com zařazen k 100 nejlepším bubeníkům světa. Na komplimaci se objevila píseň Hit The Lights. Do party ještě přibrali basáká Rona McGowneyho a kytaristu Davea Mustaina (současně Megadeth). Lars, i když není zpěvák, je považován za lídra kapely. Nejvíce dává rozhovory a po smrti Cliffa Burtona to byl on, kdo udržel Metallicu pohromadě. Je rozvedený a má dva syny Mylese (5.8. 1998) a Laynea (6.5. 2001). Lars o sobě řekl že je předvídatelný, spontánní, tvrdohlavý, hloupý a písklavý (hlas).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jakou skupinu poslocháte ?

Nightwish 20% (23)
Lordi 18.3% (21)
Metallica 14.8% (17)
AC/DC 23.5% (27)
Scorpions 8.7% (10)
The Rolling stones 14.8% (17)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama