Vše o metalových, hard rockových a rock 'n' rollových skupinách

!!! Lordi byli v České Republice !!!

25. května 2009 v 17:29 | Amycus |  Novinky

Finská hard rocková monstra se opět rozhodla přijet "postrašit" své české fanoušky a tentokrát v duchu motta jejich filmu Dark Floors "The Fear is here" s sebou přivezla monstrózní show plnou hororových prvků a různých vychytávek. Lordi vystoupili 16.3. v Pardubicích, 17.3. v Ostravě a 18.3. v Plzni. Já se zúčastnila jejich koncertu v Pardubicích a Plzni.
Koncert v Pardubicích se konal v Malé aréně. Na místo jsme dorazili někdy po druhé hodině, našli jsme tourbus, seznámili se s tour managerem Rikkem (milým tak, jak tour manageři bývají) a jelikož tam v podstatě nebylo nic k vidění, tak jsem se přesunuli ke vchodu do haly. Teda, mysleli jsem, že je to ten správný vchod. Z tohoto omylu nás vyvedla místní prodavačka lístků. Proto jsme se rychlým krokem (dobrá, letěli jsme jak zběsilý) přesunuli již ke správnému vchodu. Akorát včas, abychom zaslechli konec zvukovky Lordi (zrovna zkoušeli song Dr. Sin is in). Dovnitř začali pouštět po sedmé hodině. Zakotvila jsem v první řadě vpravo, před kytaristou Amenem. Lordi si s sebou přivezli dvě předkapely, Italy Brandon Ashley & The Silverbugs a švédské Fatal Smile. Při letmém poslechu těchto dvou kapel na MySpace mi Fatal Smile přišli mnohem lepší. Když pak jako první předkapela nakráčela na podium partička kolem Brandona Ashleye a začala hrát, nepřišli mi zas tak špatní. Jejich vystoupení však bylo něco pro přítomné pány, jelikož během několika songů se na podium svíjela pohledné slečna, která vystřídala několik převleků… od roztleskávačky po dominu s bičíkem. Druhá předkapela Fatal Smile nám předvedla vcelku zdařilé vystoupení a i na publiku bylo vidět, že si je užívá víc než předchozí kapelu. Pak již přišel čas na hlavní hvězdu večera. Během přestavování podia jste si mohli pořádně prohlídnout jeho výzdobu. Vpravo stála šibenice s mrtvolou, támhle ležela ruka či jiná končetina, tuhle stála sklenice s naloženýma očima. Celé podium bylo designováno do jakéhosi pitevního sálu s pitevním stolem uprostřed.
Lordi nám přijeli představit v pořadí už čtvrtou řadovou desku "Deadache". Koncert začal tradičně Intrem, které je inspirováno říkankou z hororu Noční můra z Elm street (Lordi se i snažili pro odříkání intra na albu získat představitele Fredieho Krugera herce Roberta Englunda, ale bohužel se nezadařilo). Intro plynule přešlo v první song večera "Girls go chopping", při kterém si Mr. Lordi vzal do ruky sekerku, ze které při máchání stříkala umělá krev. Koncert Lordi je podobných rekvizit plný. Můžete vidět motorovou pilu, ze které také stříká krev, kyblík plný utržených končetin, různé zohavené panenky, ze kterých srší jiskry. Nesmím samozřejmě zapomenout na netopýří křídla, které se během písně "Devil is a loser" rozevřou. Celá show Lordi je také založená na pyrotechnických efektech, plamenech a podobných kravinkách. Tento koncert byl jednou věcí výjimečný a to tím, že klávesistka Awa slavila své narozeniny. Vzhledem k tomu, že je to dáma, nebudu prozrazovat její věk, ale na nějakých 300 let starou čarodějnici vypadá celkem zachovale ;) Awa dostala dort a "fresh meat", jak toto překvapení nazval Mr. Lordi. Fresh meat bylo v podobě upíra, který Awu vzal do náruče. Ale se slovy Mr. Lordiho k Awě, že si ho může sníst později, musel opustit podium. Každý člen kapely měl takové svoje speciální vystoupení. Basák OX přivede na řetězu na podium podivnou kreaturu, které pak utrhne ruku. Bubeník Kita, jako správný samuraj, svede boj s jiným samurajem a uřízne mu hlavu. Klávesistka Awa probodne tyčí tancující párek zombíků. Kytarista Amen, jako faraon, čte z Knihy mrtvých, načež pak na jeden list něco napíše a hodí ho do publika (ten papír mám, je tam napsáno místo a datum koncertu a jeho podpis). A Mr. Lordi jako ďábelský doktor během songu "Dr. Sin is in" provede přímo na podiu pitvu jakéhosi podivného stvoření, které ne a ne umřít :D Moc se mi líbilo, když během písně "It snows in hell" začalo opravdu "sněžit", úžasný dojem umocňovalo i perfektní osvětlení. Koncert byl samozřejmě zakončen hitovkou "Hard Rock Hallelujah". Jako suvenýry jsem si z tohoto koncertu odnesla již zmiňovaný papír od Amena, jeho trsátko (v pořadí už druhé, jedno mám již ze zimního Mastru) a OXův playlist.

Koncert v Plzni se konal v Hale Lokomotiva. Opět jsem si vybojovala první řadu vpravo. Jako třetí předkapela se zde měla představit česká formace Interitus, která mě z neznámého důvodu nevystoupila. Z vystoupení předkapel bych chtěl vypíchnout, že tohle byl poslední koncert Brandona Ashley v turné s Lordi. A jak už to bývá zvykem, když nějaká kapela končí na turné, členové ostatních kapel a crew si pro ni něco připraví. Tentokrát vtrhli na podium jako divá zvěř s kytarami v ruce a dělali tam docela slušnej bordel. Mezi "okupanty" podia jste mohli zahlédnout tour managera Rikka, ale taky bubeníka Kitu unsmasked. Měl na hlavě kapucu, na očích sluneční brýle a přes obličej šátek, takže ho opravdu skoro nikdo nepoznal. Až na mě a skupinu lidí, co tam byla se mnou. V jednu chvíli, když stál před námi, tak jsme ho začali tak mohutně povzbuzovat, že mu došlo, že víme, kdo je zač, což se nám i po koncertě potvrdilo u tourbusu (ale o tom až později). Koncert Lordi probíhal naprosto stejně jako ten v Pardubicích.
Po koncertě jsme se byli seznámit s předkapelami a kupodivu si nás z Pardubic pamatovali. Po nezbytných fotografiích jsme se přesunuli k tourbusu Lordi. Čekání se vyplatilo a jako první vylezl bubeník Kita. Bylo však na něm vidět i slyšet, že je solidně nehcípaný, takže se nám jen podepsal a odešel. Předem chci upozornit, že všichni členové Lordi během setkání byli bez masek, takže bohužel nemám žádné fotky. Jako další dorazil kytarista Amen a po něm pak basák OX a klávesistka Awa. Všichni bylo moc milí a ochotní, zůstali s námi venku před busem a asi hodinu jsem se tam konverzovali. Jako poslední těsně před odjezdem autobusu dorazil i Mr. Lordi. Ale jelikož se autobus už chystal k odjezdu, tak se nám jen podepsal a zmizel uvnitř busu.
Myslím si, že kdo si nenechal ujít jeden z koncertů jejich turné, nelitoval. Vím, že Lordi jsou mnohýma dost opovrhovanou kapelou. Jenže ti dotyční zdá se nechápou, o čem vlastně jsou. Lordi jsou hlavně o zábavě, hororu a chytlavých melodiích. Nehrajou si na nic, co nejsou. A ti, kteří tohle pochopí, nemůžou odcházet z koncertu jinak než spokojeni, protože tohle všecho se jim tam dostane.

Setlist:
1. Intro
2. Girls go chopping 3. They only come out at night
4. Raise hell in heaven
5. Bite it like a bulldog
6. Who´s your daddy
7. Blood red sandman
8. Man skin boots
9. Haunted town
10. Awa solo
11. Deadache
12. Bringing back the balls to rock
13. Monster monster
14. It snows in hell
15. Wake the snake
16. Dr. Sin is in
17. Missing miss Charlene
18. Would you love a monsterman?
19. Devil is a loser
20. Hard rock hallelujah

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Půjdete na tento koncert ???

Ano 25% (1)
Ne 25% (1)
Nevim 50% (2)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama