Vše o metalových, hard rockových a rock 'n' rollových skupinách

Červen 2009

Postava - Simona

28. června 2009 v 7:01 | Amycus |  Comeback

Simona

Simona Babčáková

Comeback - Simona (Simona Babčáková)
Simona Bůčková (38) je drsná, životem vycepovaná barmanka. Matka dvojčat Saši a Lexy. Samoživitelka, která ví, že co si nezařídí, to nemá, spoléhá především sama na sebe a umí v tom chodit. Zejména Tomáš si k ní chodí pro rady a uklidnění. Manžel od ní utekl a vzal si s sebou kromě dětí všechno, co pobral. Simona prakticky pořád pracuje ve své Hospodě u Jezevce, takže má na své děti minimum času. Pro hrubé slovo nejde daleko.


Postava - Lexa

27. června 2009 v 6:51 | Amycus |  Comeback

Lexa

Matouš Ruml

Comeback - Lexa (Matouš Ruml)
Lexa (16) alias Alexandr Bůček je Sašino o 4 minuty starší dvojče. Na rozdíl od sestry mu nechybí sebevědomí ani odvaha, spíše naopak, příroda mu však ubrala někde jinde. Podle Ivy je Lexa pako a debil a vlastně není daleko od pravdy. O co víc je Lexa neschopnější, o to větší chuť má vrhat se do věcí po hlavě. Je přesvědčený, že s ním Iva jednou bude chodit, jen jí to prostě ještě nedošlo. S radostí čerpá nové podněty; když si jej Ozzák vybere jako učedníka své svérázné životní filozofie, neváhá ani vteřinu a vrhne se po hlavě do "studia".


Texty

26. června 2009 v 20:20 | Amycus |  Referáty
Zde jsou texty:

Nightwish - Download

Metalica - Download

Lordi - Download

Black Sabbath - Download

AC/DC - Download

Megadeth - Download

Zemřel Michael Jackson!!!

26. června 2009 v 16:35 | Amycus |  Novinky
Zemřel Michael Jackson!!!

Hudební svět přišel o jednu z největších a zároveň nejkontroverznějších postav. Ve věku padesáti let zemřel na zástavu srdce Michael Jackson. Potvrdili to oficiálně i kalifornské úřady. Co bylo příčinou zástavy srdce zatím není známo, ale spekuluje se o souvislosti s léky, kterých hudebník nebral zrovna málo. Za svou kariéru Jackson spolupracoval se spoustou dalších velkých jmen. Z rockerů to byl např. Slash, Eddie Van Halen, Steve Lukather, Paul McCartney a spousta dalších.


Comeback - Download

26. června 2009 v 6:50 | Amycus |  Comeback
Zajímavosti:

Písnička Tomiho Paciho - Vsákneš se do mě jako déšť: Download
Písnička rolníci (z 16.dílu Heavy Chritmas): Download
Ozzákova škola kalení - Download
Ozzákův Novoroční projev - Download

Díly:


Postava - Saša

26. června 2009 v 6:01 | Amycus |  Comeback

Saša

Marie Doležalová

comeback - Saša (Marie Doležalová)
Saša (16) alias Alexandra Bůčková je Ivina nejlepší kamarádka. Bydlí přes chodbu a moc toho nenamluví, už si totiž zvykla, že ji málokdy někdo poslouchá. Nemůže se ubránit dojmu, že ji všichni přehlížejí, světlo se zřejmě kolem ní tak zvláštně láme, že není vidět. Má pocit, že je v životě předurčena k prohrám, a každá událost, ke které kolem ní dojde, ji v tom pocitu jenom utvrdí. Smůla se jí lepí na paty jako psí exkrementy v parku, ale ona se kvůli tomu nerozčiluje. Má ráda školu, ale snaží se to utajit, aby ji spolužáci nezlynčovali.


Postava - Marcelka

25. června 2009 v 5:59 | Amycus |  Comeback

Marcelka

Dana Batulková

Comeback - Marcelka (Dana Batulková)
Marcelka Divićová (40), Někdejší fanynka Tomiho Paciho se po letech vynořila z anonymity jako finančně zajištěná zralá žena, aby svému idolu nezištně splatila vše, co jí svými písněmi dal. Většina lidí už na Tomiho dávno zapomněla, ale ona ne. Dodnes si živě vybavuje vyprodaný koncert ve Slaném, kde se svému idolu přiblížila takřka na dotek. Když ho po dvaceti letech spatří již trochu opotřebovaného, ihned ví, kterým směrem napřít svoji aktivitu. Usoudí, že Tomášův obchod s deskami potřebuje stůj co stůj dát do pořádku a okamžitě se dá do práce, ať už se to někomu líbí nebo ne.


Postava - Iva

24. června 2009 v 6:05 | Amycus |  Comeback

Iva

Kristýna Leichtová

Comeback - Iva (Kristýna Leichtová)
Iva Pacovská (16), Tomášova jediná dcera bohužel vyrůstala bez matky, ale za to s dobrosrdečným otcem Tomášem, který vyměnil koncertní šňůru za šňůru prádelní, aby mohl věšet pleny. Díky Ozzákovi Iva poslouchala místo ukolébavek Led Zeppelin a místo do ZOO jezdila na rockové festivaly, kde se stejně pohybuje mnoho individuí zvířatům dost podobných. Zatímco její dospívající vrstevnice mají plnou hlavu módy, kluků, tance, diet a bohužel i halucinogenních látek, Iva se stará o domácnost a na to ostatní jí zbývá žalostně málo času. O Tomášově popové kariéře toho moc neví, ale někde uvnitř bytostně cítí, že je to tak lepší.


Postava - Tomáš

23. června 2009 v 6:12 | Amycus |  Comeback

Tomáš

Tomáš Matonoha

Comeback - Tomáš (Tomáš Matonoha)
Tomáš Pacovský (45), Kdysi v pop music mířil k metám nejvyšším, jeho fotografie visela nad postelí nejedné fanynky i fanouška, plnil diskotéky i kapsy svého manažera, pak ale propadla jeho druhá deska a šoubyznys ho zavrhl jako přísný otec svého zlobivého synka. Z bludiště zmařené kariéry ho vyvedla až dcera, která se mu narodila a o kterou se musel záhy starat sám s bratrem Ozzákem. Na šoubyznys zanevřel, upnul se na rodinu a na svůj obchod s deskami. Touží už jenom po klidu a sklence dobrého vína, ale jeho tužbám jaksi není dopřáno.


Postava - Ozzák

22. června 2009 v 15:51 | Amycus |  Comeback

Ozzák

Martin Dejdar

Comeback - Ozzák (Martin Dejdar)
František Pacovský (50), Tomášův starší bratr, který celý svůj život zasvětil tvrdému rocku. Jeho skupina Krakatice, do které se mu podařilo zlanařit pouze svého bratra, to nedotáhla ani k prvnímu koncertu. Když Tomáš Krakatici opustil a začal zpívat pop, Ozzák se zařekl, že už s ním nikdy v životě nepromluví. Několik let mu to dokonce vydrželo, ale narození Tomášovy dcery Ivy ho přitáhlo zpátky do rodinného hnízda. Dobrosrdečný Tomáš ho zaměstnal ve své prodejně desek. Jenže Ozzák je velmi svérázný prodavač, který striktně rozděluje hudbu na dobrou a špatnou - tu špatnou prodávat nechce a tu dobrou rozdává i zadarmo.
O Comebacku

22. června 2009 v 15:48 | Amycus |  Comeback
Hrdinou sitcomu Comeback je bývalý discozpěvák Tomáš Pacovský (uměleckým jménem Tomi Paci), který prožil vrchol slávy před dvaceti lety, pak pověsil uměleckou kariéru na hřebík a pokouší se uživit coby majitel obchodu s CD. Plány na normální život mu ale hatí jeho svérázný bratr Ozzák, zapřísáhlý metalista a zaměstnanec zmíněného obchodu.

Ten odmítá hudbu prodávat buď proto, že jde o jeho oblíbený žánr (rock, metal) a pak nemůže být předmětem kšeftu, nebo proto, že ji nesnáší (pop, dechovka a vlastně všechno ostatní) a zájemce o ni z obchodu vyhazuje. Když do obchodu přijde nová pracovní síla - Marcelka - zdá se, že si Tomáš konečně oddychne. Opak je však pravdou - jak by si mohla tato bývalá fanynka Tomiho Paciho rozumět s vyznavačem Sepultury? Naštěstí se může Tomáš spolehnout na svou krásnou a chytrou dceru IVU, která z něj má sice trochu legraci, ale stará se o domácnost a když je potřeba, jedná dospěleji než Tomáš i strýc Ozzák dohromady.

Ivinou nejlepší přítelkyní je její vrstevnice ze sousedství Saša a úhlavním nepřítelem Sašino dvojče Lexa, který Ivu neskutečně vytáčí tím, že je do ní zamilovaný. Jejich matka Simona čepuje v Ozzákově oblíbené hospodě U jezevce a dvojčata vychovává podle vzoru Sáry Connorové z filmu Terminátor.

Přípravné práce na Comebacku začaly v květnu 2007, kdy televize Nova uspořádala ojedinělý workshop nazvaný Sitcom Projekt. Několik jeho absolventů pak vytvořilo základ scenáristického týmu, který začal pod vedením Tomáše Baldýnského připravovat seriál Comeback. V průběhu času se složení týmu mění a rozšiřuje.

Comeback přivítali diváci vlídně už v jeho počátcích a postupně se stal fenoménem žijícím po svém, jak dokazují rozmanité internetové odkazy. Prostřednictvím internetu spolupracují na přípravě sitcomu i diváci - do akce Lexa hledá holku se například přihlásilo 1700 dívek ochotných se s tímto podivným týpkem blíže seznámit. Úspěch Comebacku završilo v únoru 2009 třetí místo v divácké anketě TV Nova ANNO 2008. Martina Dejdara vynesla role Ozzáka v této anketě k titulu Muž roku.

Při natáčení sitcomu Comeback nezemřelo ani jediné zvíře. Zatím.

Tvůrci

Zatímco pro některé z více než desítky tvůrců je Comeback úplnou premiérou v oblasti televizní tvorby, někteří jsou již zkušení seriáloví matadoři. Všechny přitom spojuje věk kolem třicítky a láska k americkým sitcomům. Scházejí se spolu po tichých kavárnách i zakouřených lokálech, kde se dlouhé hodiny dohadují, kdy pojedou Tomáš s Ozzákem navštívit na Šumavu tetu Gertu a zda Iva konečně zavadí o nějakého pořádného kluka. Jsou to Tomáš Baldýnský, Zdeněk Dušek, Jiří Vaněk, Helena Fišerová, Tomáš Holeček, Petra Soukupová, Richard Malatínský, Vladimír Fanta, Darek Šmíd, Jiří Růžička.

Autoři námětu (abecedně):
Tomáš Baldýnský, Jakub König, Kateřina Krobová, Ondřej Ládek - Xindl X, Jiří Vaněk

V rychlém tempu televizního natáčení, jeden díl Comebacku musí být natočený za dva dny, bylo nutné sestavit vícečlenný režijní tým, jehož členové pochází z různých prostředí. Jsou to Petr Fišer a Jiří Diarmaid Novák.

Dvojici televizních režisérů doplňuje divadelní režisér Zdeněk Dušek (proslavil se inscenací Smrt obchodního cestujícího v Městském divadle v Brně, režíroval ale i v Dejvickém divadle či v HaDivadle) v roli hereckého coache.

Tomáš Baldýnský

Po celou dobu své "seriózní" kritické kariéry filmového kritika si odskakoval k humoristické tvorbě, která mu obvykle přinášela mnoho nových přátel a vřelých slov ocenění, ať už to byl comics Zelený Raoul ("Tvůrci tohoto comicsu nepatří do lidské společnosti!", Miloš Zeman), internetový týdeník Baldachýn ("Vyzývám Tomáše Baldýnského na souboj!", Jiří Pomeje) či humoristický server Kompost.cz, jenž získal dva České zavináče a uznání tehdejšího premiéra této země ("Za tímto humorem stojí milióny mrtvých!", Vladimír Špidla), někdy však i hořké zklamání - to když jeho muzikálová adaptace plicní operace Václava Havla Jeden a půl plíce po jediném provedení upadla v zapomnění. Za kameru se poprvé postavil v roce 2003 při tvorbě investigativního videoklipu Mufíme si pomáhat ("Geniální hříčka. Zábavná, originální, krásně dojemná, neuvěřitelně vtipná - více takových filmů a nadšených filmařů s úžasnými nápady!!!", Kateřina Grossmanová), který byl dle zasvěcených jedním z důvodů, proč se na obrazovku vrátili Jů a Hele. Na sitcomu Comeback působí v pozici kreativního producenta, aniž by si byl jist, co to přesně znamená.

Michal Wondreys

Kariéra moderátora, producenta, režiséra, taxikáře a populárního pražského barmana jakoby ho předurčila pro roli producenta sitcomu s hudebními motivy. Má řadu zkušeností z divadla (od pražské Archy až po newyorskou Broadway), na jeho moderování dodnes vzpomínají posluchači Rádia Beat (někteří i v dobrém), v televizi pracoval jako moderátor (Babylon, Letadlo) i producent (Vodopád) a od doby, kdy založil v jazzovém klubu Art Kino Jazz Clubu Železná, se věnoval i organizování hudebních produkcí (byl například manažerem skupiny Gothart, organizoval česká turné desítkám hudebních formací od Brink Man Ship po Peter Lipa & Band, ale spolupracoval i na koncertě Jamese Browna či Chucka Berryho), posléze se díky své vrozené eleganci prosadil v krutém světě režírování nejrůznějších galavečerů. To všechno mu umožňuje zvládat roli výkonného producenta projektu Comeback, a díky své divadelní citlivosti k hercům, televizní praxi a schopnosti namíchat jakýkoli drink také roli suverénně nejneoblíbenějšího člověka na place. V těžkých chvílích vzpomíná na krásné měsíce, které strávil jako delegát na Krétě, a vyhrožuje, že "zavolá Dimitrisovi" a odletí.

Dále spolupracovali

Michaela Petržilková, Klára Follová, Petra Otáhalová, Petr Vydra, Petr Staníček, Ladislav Karpianus, Petra Kovářová, Stanislav Hastík, Viktor Smutný, Emil Pawinger, Viktor Malina, Tomáš Kubec, Stanislav Landa, Jan Mareš, Irena Mertová, Radka Novotná, Klára Potůčková, Renata Pilinová, Ondřej Lehovec, Aleš Blabolil, Hubert Hesoun, Zeno Václavík, Mirek Rambousek, Roman Roun, Ivan Vorlíček, Jakub Žáček, Jakub Wágner, Magda Blaháková, Lucie Hájková, Tomáš Svoboda, Michal Čech, Dominik Renč, Jiří Košťál, Tomáš Kubec, Petr Neubauer, Filip Slavík, Ivo Broum, Pavel Bělohlávek, Tereza Prachařová, Ladislav Šnejdar, Luděk Petruška, Tomáš Soukup, Jaroslav Zámečník, Karel Slezák, Roman Kovařík, Jan Zeman, Pavel Svatoň, David Titěra, Ondřej Gášek, Michal Drba, Dan Vagenknecht, Ondřej Belica, Silvia Málová, Jaroslav Fuit, Vítek Procházka, Klára Petrová, Kateřina Krobová, Karel Jaroš, Vít Jíra, Petr Hofman, Marek Janda, Viktor Malina, Radek Douša, Václav Hrabák, Petr Čuda, Martin Raškoňuk, Tomáš Soukup, Petr Bína, Miloš Čermák, Silvie Dumalasová, Vladimír Fanta, Miroslav Holeček, Jakub König, Petr Palouš, Tomáš Průša, Jiří Růžička, David Smoljak, Petr Staníček, Jan Stehlík, Vladimír Škultéty, Darek Šmíd, Petr Vydra, Andrea Macková, Alice Kánská, Marek Janda, Ladislav Greiner, Karel Jáhelka, Klára Javoříková, Michal Hýka, Jakub Voves, Marcel Hána, Radka Novotná, Tereza Prachařová, Jan Viktora, Jardo Kosina, Jiří Štekr, Pavel Podracký, Karel Havlíček, Petr Dušánek, Jan Maxa, Miroslav Svoboda, Ondřej Ládek.


Proč Comeback ???

22. června 2009 v 15:42 | Amycus |  Comeback
Comeback je sitcom ze světa metalu a rocku a všeho co kněmu patří a tak jsem si říkal, že by bylo zajímavé přidat ho semky jako další rubriku naplánoval jsem schválně na poslední týden před vysvědčením chceteli před prázdninami jako taovou odměnu.
Tak hezké čtení.

Zroj je z Nova.cz takže je zaručeně správný.

Prazdninový plán - červenec srpen

22. června 2009 v 15:37 | Amycus |  Novinky na blogu
Prázdninový plán je rozdílný v tom že je jedna skupina na měsíc protože tu moc nebudu a nesíhal bych to. Články tedy budou v poměru 1 měsíc 1 skupina.
Děkuji za pochopení

Nové rubriky:
  • Motörhead
  • Korn
Nové odkazy:
  • Oficialní web Motörhead
  • Oficialní web Korn
Nové obrázky:
  • Motörhead
  • Korn

Odkaz na blog na i googlu

20. června 2009 v 20:36 | Amycus |  Publikace blogu
Pokud nevíte co je to iGoogle tak se koukněte sem: Gadget

Proty kteří už jsou registrováni na igooglu je to jednoduché pokračujte zde:

klikněte v pravém horním rohu na přidat další a po načtení stránky sjeďte dolů a nalevo v menu najdete Přidat zdroj nebo gadget poklepejte na to a napište můj odkaz tedy: www.metalmania1.blog.cz a máte hotovo.

Megadeth mají nové album

19. června 2009 v 16:36 | Amycus |  Novinky
Megadeth konečně odhalili název nového alba, které se bude jmenovat Endgame. Na trh se dostane v září.

Toto je částečný tracklist:

Headcrusher

Nic ztratit

Zle se odvděčit za

1'320

Jak Příběh Ends

Tento den jsme Boj

Endgame

Součastní členové - Chris Broderic

18. června 2009 v 7:06 | Amycus |  Megadeth
Chris Broderick

Chris Broderick se narodil 6. Března 1970 v Coloradu. Současně hraje jako hlavní kytarista pro populární americkou trash metalovou kapelu Megadeth.

Současní členové - James LoMenzo

17. června 2009 v 16:30 | Amycus |  Megadeth
James LoMenzo

James LoMenzo narodil se 13. ledna 1959 v New Yourku. V současné době je basový kytarista v trash metalové skupině Megadeth

Součatsní členové - Shawn Drover

17. června 2009 v 6:26 | Amycus |  Megadeth

Shawn Drover

Narodir se 5.Května 1966 V Montréalu, měl dva bratri a jednu sestru. První kapela ve které hrál se jmenovala Eidolon. Poté přešel do kapely Megadeth!, kde zůstal jako bubeník.


Zdroj: je to z mé hlavy

Součastní členové - David Mustaine

16. června 2009 v 6:57 | Amycus |  Megadeth
David Scott Mustaine
David Scott Mustaine je kytarista, skladatel a zpěvák speed/trash metalové skupiny Megadeth. Vyrůstal na různých předměstích jižní Kalifornie. Jako hlavní figura skupiny Megadeth, bývalý kytarista a spoluskladatel Metallicy je jeden z hrstky lidí, považovaných za průkopníky trasha speed metalu. Před Metallicou hrál v kapele Panic. K Metallice se připojil po inzerátu, který dal do místních novin The Recycler
bubeník. Neznámější během jeho činnosti v Metallice je song "The Four Horsemen" z alba Kill 'Em All, který sám napsal a později s původním textem vydal na prvním albu Megadeth jako "Mechanix". S Metallicou ale vydžel jen do roku 1983, kdy byl kvůli problémům s alkoholem a drogami vyhozen. Poté si dal za cíl založit skupinu ještě úspěšnější než Metallica. Ještě v roce 1983 založil skupinu Fallen Angels, která však netrvala dlouho. V létě potkal basáka Dava Ellefsona a založil Megadeth; tehdy s kytaristou Gregem Handevidtem a bubeníkem Dijonem Carruthersem.

Motörhead 4. července

15. června 2009 v 7:41 | Amycus |  Novinky
Hudební nálož s Motörhead!
1245004474

Motörhead, Arakain, AB Band Aleše Brichty, Tublatanka a Doga! Všechny tyhle kapely zaburácí v jeden den na brněnském Velodromu! Jednodenní rockový svátek Tě čeká už 4. července.