Vše o metalových, hard rockových a rock 'n' rollových skupinách

90. léta

13. června 2009 v 19:23 | Amycus |  Hard Rock

90. léta

Roku 1991 den před svou smrtí oznámil Freddie Mercury, že má AIDS.
Začátek 90. let byl v znamení skupin Guns N Rosses a Metallica. V roce 1991 byly vydána jejich multiplatinová alba: Black Album od skupiny Metallica a Use Your Ilusion I a II od Guns N Rosses. Tuto situaci zachránilo nové směřování hardrockového stylu, které bylo pojmenováno grunge.
Hlavními představiteli stylu grunde byly skupiny Nirvana, Pearl Jam, Soundgarden a Alice in Chains. I když se úspěch těchto skupin přirovnával k efektu reakce publika na punk rockový rebelující směr, byly tyto skupiny silně proti heavy metalu. Skupiny Soundgarden a Nirvana byly později ovlivněny metalovou hudbou 70. a 80. let.
Skupina Alice in Chains měla svůj vlastní heavy metalový styl.
Do tohoto proudu se začlenily i skupiny The Screaming Trees, Mudhoney a pár skupin, které neměly kořeny v Seattlu, jako například Stone Temple Pilots, Nudeswirl, Prong a Hum.
V Británii to byly skupiny Swervedriwer, Catherine Wheel a Ride, které demonstrovaly kytarovou hudbu hardrockových kapel 70. a 80. let.
Když popularita skupin z 80. do 90. let, jako například Metallica, přetrvávala dál, některé další skupiny začaly opět hrát mix metalu s dalšími elektrickými nástroji. Tyto skupiny byly známy pod názvem alternativní metaloví muzikanti, odnož alternativního rocku. Někteří, jako Primus, Red Hot Chili Pappers, Rage Againts the Machine, Living Colour a White Zombie, spojovali funky s metalovým stylem.
Faith No More, Mr. Bungle spojili s hardrockem ještě víc žánrů od rapu po soul…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaký druh metalu posloucháte ?

Trash metal 14.6% (12)
Death metal 8.5% (7)
Black metal 7.3% (6)
Power metal 11% (9)
Doom a gothic metal 8.5% (7)
Alternetive metal 7.3% (6)
Nu metal 12.2% (10)
Hard rock 14.6% (12)
Industrial metal 9.8% (8)
Glam metal 6.1% (5)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama