Vše o metalových, hard rockových a rock 'n' rollových skupinách

AC/DC – O2 Aréna Praha

15. června 2009 v 7:31 | Amycus |  Novinky

AC/DC - O2 Aréna Praha 17.3.2009


Dne 17.3.2009 zavítala australská hardrocková skupina AC/DC v rámci svého turné Black Ice World Tour do pražské O2 Arény. Fanoušci se na jejich koncert velmi těšili, což potvrzuje i fakt, že vstupenky na jejich koncert byly bleskově vyprodané.
Těsně před 20. hodinou vše začalo. Na pódiu se objevila předkapela ze Severního Irska - The Answer. Tato mladičká formace byla založena v roce 2000. The Answer se však svého úkolu připravit O2 Arénu na legendární AC/DC zhostili na výbornou. Publikum rozproudila jejich hudba ve stylu hard rocku, případně blues rocku 80. let. The Answer hráli lehce přes půl hodinu. Poté se však vše začalo připravovat na to, na co všichni čekali… na AC/DC!
Před 21. hodinou se začalo na plátně nad pódiem promítat ohromující intro. Po jeho skončení se na scéně objevili všemi očekávaní AC/DC s úvodní skladbou z nového alba - Rock ´N´Roll Train.
AC/DC hráli nejen písně z alba Black Ice, ale zahráli i své největší hity. Hned následující písní po Rock ´N´Roll Train byla skladba Hell Ain´t A Bad Place To Be ze dvaatřicet let starého alba Let There Be Rock.
Fanoušci se kromě senzační hardrockové hudby dočkali i známého "striptýzu" Anguse Younga při písni The Jack. Během striptýzu si Angus svléknul svoji uniformu a na publikum vystrčil i zadek v trenkách, jak jinak než, AC/DC.
Další skladba Hells Bells nabídla obecenstvu další zpestření. A to, když se spustil nad pódium zvon a zpěvák Brian Johnson se rozeběhl, vyskočil na něj a rozezvonil ho. Při písni Whole Lotta Rosie se nafoukla figurína ženy bujných tvarů. AC/DC na závěr zahráli Let There Be Rock. Po krátké pauze se však vrátili a přidali další dvě písně, a to Highway To Hell a For Those About To Rock (We Salute You). Poslední skladbu celého koncertu - For Those About To Rock (We Salute You) doprovázely výstřely z děl.
Koncert byl opravdu senzační. Nechybělo ani Angusovo několika minutové sólo. Brian Johnson si zase získal publikum svým úžasným přístupem, kdy si s fanoušky podával ruce.
Jednou větou na závěr: AC/DC celé České republice dokázali, proč jsou jednou z nejlepších kapel světa!

Setlist:

1. Rock ´N´ Roll Train
2. Hell Ain't A Bad Place To Be
3. Back In Black
4. Big Jack
5. Dirty Deeds Done Dirt Cheap
6. Thunderstruck
7. Shot Down in Flames
8. Black Ice
9. The Jack
10. Hells Bells
11. Shoot To Thrill
12. War Machine
13. Anything Goes
14. You Shook Me All Night Long
15. T.N.T.
16. Whole Lotta Rosie
17. Let There Be Rock

Přídavky:

18. Highway To Hell
19. For Those About To Rock (We Salute You)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se Vám Líbí můj Blog ?

Nádhera 32.5% (100)
Něco tomu chybí 22.4% (69)
Nic moc 21.4% (66)
Nelíbí 23.7% (73)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama