Vše o metalových, hard rockových a rock 'n' rollových skupinách

Současní šlenové - Angus Young

2. června 2009 v 6:41 | Amycus |  AC/DC
Angus Young


Angus McKinnon Young je kytarista a zakladatel australské hard rockové kapely AC/DC. Young je známý svými energickými vystoupeními a nošením školní uniformy. Jeho bratr Malcolm Young je také členem AC/DC. Časopis Rolling Stone jej označil za 96. nejlepšího kytaristu všech dob.

Mládí

Na škole se špatně učil, zajímalo ho maximálně umění. Učil se do svých patnácti let, poté ze školy odešel. Šel pracovat jako tiskař v pornočasopisu Ribald. Ovšem v šestnácti se začal učit doma na kytaru. Hrál s kamarády na plesech. Zprvu hrál Angus na kytary jeho bratra Malcolma, ale v jeho sedmnácti mu matka koupila jeho vlastní nástroj. Byla to levná, akustická kytara. Angus se rozhodoval jestli nepůjde chodit na kytarový kurz pro začátečníky, ale pak si to rozmyslel a učil se sám doma, takže jeho hraní bylo nepřesné.

Počátek kariéry

Angus hrál v mnoha kapelách, kde vystupoval stejně energicky jako vystupuje v AC/DC. Jednou - se skupinou Tantrum - při hraní zakopl o kabel, spadl na zem a neuvěřitelně se zamotal. Lidé, kteří tam byli, ho odměnili velikým potleskem. V roce 1973 - po rozpadu kapely Velvet Underground - se Malcolm rozhodne založit novou kapelu. Poprosí Anguse a ten přijímá. Začíná Angusova zlatá éra.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jakou skupinu poslocháte ?

Nightwish 20% (23)
Lordi 18.3% (21)
Metallica 14.8% (17)
AC/DC 23.5% (27)
Scorpions 8.7% (10)
The Rolling stones 14.8% (17)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama