Vše o metalových, hard rockových a rock 'n' rollových skupinách

Static-X

9. června 2009 v 16:27 | Amycus
Static-X je americká hudební skupina hrající industrial metal.


Styl

Sami "Statici" definují svůj styl jako "Evil Disco" s odkazem na kobinaci heavy metalu a Elektronické hudby. Kritika řadí Static-X do industrial metalu, nebo též do nu metalu, byť se v hudbě Static-X na rozdíl od ostatních numetalových skupin neobjevují prvky rapu.

Historie

První dva členové se poznali na konci 80. let, kdy Bill Corgan představil navzájem Wayna Statika a Key Jaye. Tihle dva spolu v roce 1990 utvořili kapelu Deep Blue Dream. Kapela nahrála několik dem, ale nic doopravdy nevyšlo a kapela se rozpadla. V roce 1994 poznali Wayne a Ken Tonyho Campose a společně utvořili kapelu Static. Mezi lety 1996/97 se ke kapele přidal ještě kytarista Koichi Fukuda.
V roce 1998 podepsali Static-X smlouvu s vydavatelstvím Warner Bross a v roce 1999 vychází jejich debutové album Wisconsin Death Trip. Jeho název je přejatý z knihy, která obsahovala fotografie mrtvých lidí v jedné oblasti ve Wisconsinu a kapele se název alba zalíbil. Na albu byla vydána taky písnička "December", původně song Deep Blue Dream. Deska měla obrovský úspěch, její platinový prodej podpořilo více než roční turné, v rámci něhož Statici dvakrát vystoupili na Ozzfestu. Dodnes se prodalo alba více než milion kusů.
Během turné už kapela připravovala druhé album s názvem Machine, které vyšlo v roce 2001. Získalo zlatou desku, ale už nemělo takový úspěch jako Wisconsin Death Trip. Po turné k Wisconsin Death Trip se s kapelou na čas rozloučil kytarista Koichi Fukufuda. Důvodem bylo, že se po dlouhém turné chtěl věnovat rodině a vedlejšímu projektu kapele Revolve. Jako náhradu za něj přibrala skupina Trippa Einstena.
Kapelu opustil, neoficiálně kvůli hudebním rozporům jeden ze zakladatelů Ken Jay, který zamířil do skupiny Godhead. Na v pořadí třetím albu se tak musel ujmout bubnů Josh Freese. Album neslo název Shadow Zone a lišilo se od dosavadní tvorby. Na albu byly melodické písničky, dokonce normální kytara, mnohem méně elektroniky, kritika desku ohodnotila jako nejlepší a Static-X za ní získali opět zlatou desku. Na turné už za bubny usedl nový bubeník - Nick Oshiro.
Po turné vydala kapela ještě album raritek Beneath… Between… Beyond a pak se vrhla do práce na dalším albu Start a War, to však zkomplikovala aféra Trippa Einstena. Byl zatčen, obviněn a odsouzen za zneužití 14leté dívky. Kapela ho okamžitě vyloučila a jeho místo zaujal opět Koichi Fukuda.
Album Star a War vychází v roce 2005 spolu s téměř dvouhodinovým X-rated DVD a je celkem úspěšné a kladně hodnocené, ale komerčně nemá takový úspěch jako Shadow Zone. Prozatím posledním albem je deska s názvem Cannibal z roku 2007. Hudebně se v něm kapela vrací ke svým počátkům (úspěšná deska Wisconsin Death Trip), na rozdíl od ostatních desek obsahuje kytarová sóla o které se postaral navrátivší se kytarista Koichi Fukuda. V textech Waine Static nevyjadřuje svoje pocity, ale inspiruje se jednoduchými slovy jako je Reptile, Goat, Destroyer… O přípravě alba měli fanoušci relativně hodně informací, skupina poslala několik videí z natáčení a zpěvák Waine Static, začal na oficiálním fóru kapely odpovídat na nejrůznější dotazy fanoušků. Na jaře roku 2009 vyšla deska Cult Of Static..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Která z Industrial metalových skupin se vám líbí ?

Marilyn Manson 8.3% (1)
Deathstars 50% (6)
Ministry 0% (0)
Fear Factory 16.7% (2)
Rammstein 25% (3)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama