Vše o metalových, hard rockových a rock 'n' rollových skupinách

Červenec 2009

Black Dragons MC a Old Metal Fest!!!!

26. července 2009 v 9:02 | Amycus |  Novinky

Black Dragons MC


Další ročník fantastické spářky draků, kteří jsou těžce v pohodě, nikoho nebijí a nemají ambice buzerovat prosté motorkáře. Naopak jim pomáhají a snaží se být kámoši. Přijeďte na brutální metal a vymakané soutěže, které nikde v republice nemají obdoby. Přijeď na Jawě, na Chrchlu nebo i pěšky. Nezáleží, co máš za mašinu.

Old Metal Fest!!!!
Další ročník výborné karvinské spářky v mém rodném městě. Tam nesmíš chybět!!!

Korni v Praze

26. července 2009 v 9:00 | Amycus |  Novinky
Říká se o nich, že už to není, co bývalo. Korn. Kdysi králové nu-metalu, dnes vzpomínka na slepou vývojovou větev metalu. Prý. Jenže během úterního koncertu v Praze kapela kolem Jonathana Davise dokázala, že to, oč běží, jsou fanoušci. Těm nabídla skvostnou a notně zpocenou jízdu.

support: the.switch, Atari Terror
místo: Tesla Arena, Praha
datum: 9. června 2009
Korn, Tesla arena, Praha, 9.6.2009
© Daniel Hlaváč / musicserver.cz
"I did my time!" řve Jonathan Davis do mikrofonu a masa těl mnou mrskla na hrazení kolem zvukařského pultu. Fanouškovský kotel se táhne do dvou třetin arény. Od začátku koncertu uběhlo sotva patnáct minut a kol kolem se na sebe lepí propocená trička a ve vzduchu se proplétají útržky textu, jak je lidé vykřikují. A já s nimi. Přitom ještě před chvílí jsem chtěl být nestranným, možná trochu suchopárným účastníkem koncertu Korn. Z počáteční letargie mě nevyvedla ani jedna z předkapel, jakkoli jejich výkony nebyly zlé. Naopak. Úvodní the.switch i druzí Atari Teror dělali maximum - měli ucházející zvuk, do svého jančení po pódiu dali všechno, celkem se jim podařilo aspoň několik desítek lidí rozpohybovat. Zvlášť na Atari Terror bylo zřejmé, jak moc se chtějí předvést, což bylo nejlépe patrné na epileptických pohybech obou zpěváků. Jenže, s tím se holt nedá nic dělat, support je jen support. Ale rozvášnit a navnadit dav se jim povedlo, to zase jo.
Korn, Tesla arena, Praha, 9.6.2009
© Daniel Hlaváč / musicserver.cz
Ta letargie nepominula ani při nástupu Korn. Ale zmizela hned po něm. Říkal jsem si, že trojka z Bakersfieldu už není, co bývala. Že jsem do Tesla Areny přišel jen z nostalgie. Kvůli vzpomínkám na pionýry, kteří mi otevřeli dveře do světa metalu, ale posledními deskami se mi vzdálili. Jo, cítil jsem se jako zapšklý staromilec. Když ale udeřily první riffy z "Right Now", pochopil jsem - co jsme si, to jsme si, tohle bude mazec."Jdeme do toho jako za mlada!" houkli jsme na sebe s kamarádem a už jsme byli o patnáct metrů dál a skákali jako o život. Korn jako by tohle přesně chtěli: aby všichni ti, kteří je milovali kvůli "Blind", "Falling Away From Me" nebo "Got The Life", byli nadšeni. Tomu totiž odpovídal setlist: best of celé šestnáctileté kariéry. Žádná moderna, hlavně osvědčené fláky. A to - přiznávám se - mě nadchlo. Vždyť aktuální studiové pokusy moc výrazné nejsou, ač poslední "Untitled" není špatná deska. Show měla jasnou dramaturgii. Zničit lidi, vymlátit z nich poslední kapku potu a po osmdesáti minutách se za tajemného zvuku vytratit. Tak trochu po anglicku. Kapela dávkovala písně podle motta "třikrát a dost", takže po několika skočných úderkách vždycky přišel čas si trochu ulevit, nabrat síly a pak zase nastoupil útok do plných. Kromě výše zmíněných vypalovaček zazněly třeba "Here To Stay", "Freak On Leash", "Y'all Want A Single " či cover "Another Brick In The Wall ".
Korn, Tesla arena, Praha, 9.6.2009
© Daniel Hlaváč / musicserver.cz
Právě skladba původně z pera Pink Floyd ukončila hlavní část setu, trvající v podstatě přesně hodinu. Frontman za tu dobu moc nemluvil, jen párkrát hlesnul, že motherfucking Prague is great; a tak to bylo v pořádku. To přece k drsné hudbě patří, aby zpěvák moc nekecal a když už, tak sprostě. To hlavní se odehrálo v přídavku. Jak se dalo tušit, došlo na průlomový singl "Blind". To se polovina haly posadila na bobek a čekala, až Davis zaječí "Are you ready?", aby všichni mohli vyskočit a rozdupat led pod sebou. A tak pořád ještě stojím u toho hrazení kolem zvukaře, mokré tričko mě začíná studit a v uších mi doznívá zběsilý závěr s "Got The Life". Nic neslyším, pod nohama mi praskají plastové kelímky a já jsem spokojen. Tak jako v pubertě. O tom to celé bylo: aby Korn připomněli, kdo je tady lídr, kdo je učitel, kdo to celé začal.


Slipknot v Ostravě

26. července 2009 v 8:57 | Amycus |  Novinky
Zatímco obě předkapely čtyřhodinového metalového dýchánku hleděly do minulosti žánru až hrůza, americké megastars Slipknot dokázaly rozhýbat i posledního securiťáka na ochoze ostravské haly. "Zažíváme nejlepší rok a půl naší kariéry," křičel Corey Taylor a nebyl důvod mu to nevěřit.
support: Trivium, DevilDriver
místo: ČEZ Aréna, Ostrava
datum: 10. června 2009
Slipknot
© slipknot1.com
Ač je jedním z klíčových kritérií pro pozitivní hodnocení metalového koncertu spontánnost, od interpretů, jako jsou Slipknot, se tento požadavek překlápí do touhy po profesionalitě. A v tomto ohledu nešlo z jejich premiéry na severu Moravy odcházet jinak než s uspokojením. Balónky poletující před jejich vystoupením mezi diváky nakonec ani nepředstavovaly posly infantilní zábavy, jak bychom se při povrchním nazírání na maskované Američany mohli obávat. Dojmu precizní organizace přispěl už přesný začátek, s nímž na solidně, byť ve srovnání s headlinery skromně nasvícené pódium vtrhli tradicionalisté DevilDriver. Ti patří mezi kapely, které ví, že by se neměly pouštět do složitějších instrumentálních zákrut, a tak to nedělají. Hecování a energičnost, na něž odevzdané ostravské publikum reagovalo až překvapivě nadšeně, však nemohla zakrýt nevalnou vynalézavost tradiční, hardcorem střihnuté metalové rubanice. Význam skupin, jako je tato, nespatřuji v ničem jiném než tom, že pomocí nejupjatějších formulí oslovují pamětníky a získávají si ty mladé posluchače, kteří zatím nezjistili, že metal nestojí na místě. "Pěknej hevík," odtušil s úšklebkem jeden s fanoušků, když během setu DevilDriver opouštěl své místo. Nevystihnul bych to lépe.
Slipknot
© slipknot1.com
Trapně dlouhým intrem se k minulosti jednoznačně přihlásili i floridští Trivium, což koneckonců činí v celé své, Metallicou těžce ovlivněné, tvorbě. Ač je v jejich pózách čitelná upřímnost, jsou Trivium kapelou nejen operující s velkolepostí, ale i kapelou velkolepě vyprázdněnou. Produkčně i instrumentálně je jejich hudba vycizelovaná k dokonalosti a o to více vadí, že se skupiny, jako je tato, spoléhají na ochotu publika reagovat po vzoru Pavlovových psů na okamžité podněty. Ty jim proto servírují bez pokusů o variace a zcela oproštěné o jakýkoliv (dů)vtip. Všechny ty "motherfuckers" výkřiky a burcování před rytmickým vybubnováním zní v podání Trivium tak, že si říkám, oč alternativnější je tohle ve srovnání s popovými vyzváními k tanci a vyznáními lásky. To výkřik "We love you!" z úst frontmana surovců Slipknot, kteří svou popularitu přiživují historkami o tom, jak si někdo z nich nazvracel do masky a musel v ní odehrát celý koncert, zněl o kus překvapivěji. Byť patří mezi interprety, kteří na přelomu tisíciletí pomáhali metal vracet na výsluní, nedá se ani tvorba Slipknot označit za vrchol originality. Jejich živé vystoupení však dalo jednoznačně najevo, čím že si devět amerických muzikantů podmanilo davy.
Slipknot
© slipknot1.com
Ano, podobné veletoče by Slipknot mohli činit i v polovičním počtu, avšak vytýkat devítičlenné kapele, že má moc členů, je podobně chytré jako vyčítat dvouhodinovému filmu, že není o třicet minut kratší. Když se totiž oprostíme od podobných tužeb a bereme věci, jak nám jsou svými tvůrci překládány, mnohdy záhy zjistíme, že naše požadavky byly scestné. Sehranost hudební i teatrální totiž stvrdila, že Slipknot moc dobře ví, proč hrají, jak hrají, a proč to činí v tolika lidech. Přestože jim naslouchají zejména posluchači předmaturitního věku, je na jejich vystupování méně dětinskosti, než by jim odpůrci chtěli vnutit. A i kdyby americká devítka nebyla pro nikoho jiného než pro mladé, pořád jim můžeme tleskat za to, jak nekompromisně dokáží svým fanouškům vštěpovat nonkonformní pohled na okolní svět. Vystoupení Slipknot nad ty ostatní čnělo nejen očekávatelně velkolepější světelnou show, ale zejména koncentrovanou energičností, která bagatelizovala případné oprávněné výtky, že zpěvné pasáže toho večera opravdu nevyzněly. Agrese Slipknot je v současnosti možná o kus více stylizovaná než prožitá, přesto dokáže zasáhnout.
Slipknot
© slipknot1.com
A jak svou spontánní komunikací dokázal Corey Taylor, umí devítka z Iowy navzdory své přísné stylizaci komunikovat i nad rámec zlých metalových póz a klišé a ukázat, že se i za nepropustnými maskami lze radovat z aplausu publika. Skutečnost, že publikum Taylor oslovoval rovnou měrou jako friends a motherfuckers nakonec náladu koncertu, který byl drsný, ale i povědomě uklidňující, vystihlo nejlépe."Říkali, že jsme pozéři, ale my věříme v naši hudbu," vštěpoval nám sugestivně a my neměli důvod ho podezřívat ze lži. Když pak dobré dvě třetiny haly (mimochodem osazené i vůbec nejmladšími diváky, jaké jsem kdy na metalovém koncertě viděl) podlehly vábení tradičního výskoku při přidávané "Spit It Out", bylo jasné, že něco takového kapela nemůže dělat s přemáháním. Moment překvapení koncertu sice chyběl, zato energie nabídnul na rozdávání.

Další členové Motörhead

25. července 2009 v 10:02 | Amycus |  Motörhead
U dalšíchčlenů sem na českých webech nic nenašel a sám o nich nic nevím takže musím překládat z angličtiny a dotoho se mi moc nechce takže to bude trošku trvat možná až po prázdninách něco zveřejním.

Lemmy

25. července 2009 v 10:00 | Amycus |  Motörhead
Ian Fraser Kilmister


Lemmy je britský zpěvák a baskytarista, nejvíc známý jako zakladatel metalové skupiny Motörhead. Jeho zjev a vystupování, mateřské znamení na tváři, pejzy s knírem a drsný hlas z něj okamžitě udělaly kultovní osobnost, známou i mimo svět rockové muziky. Lemmy je také považovaný za jednoho z největších metalových muzikantů vůbec.
Narodil se v Anglii, ale vyrůstal v Anglesey ve Walsu (zde získal svou přezdívku Lemmy). V 60. letech působil jako kytarista v mnoha méně či více známých kapelách (např. Rainmakers, Motown Sect, Opal Butterfly, Sam Gopal, a The Rockin' Vickers) a v roce 1967 jako Roadie (technik) pro Hendrixe. V roce 1971 se jako baskytarista přidal ke skupině Hawkwind. S baskytarou měl malé zkušenosti, ale rychle si vytovřil specifický styl, který je založen na jeho zkušenostech s kytarou (časté používán akordů a dvojitých stop víc než hraní jednotlivých not, jak preferuje většina basáků). V roce 1975 byl od Hawkind vyhozen, no a potom založil Motörhead.

Megadeth - Diskografie

19. července 2009 v 9:01 | Amycus |  Megadeth

Alba

1985 - Killing Is My Business...And Business Is Good!
1986 - Peace Sell... But Who'sBuying?
1988 - So Far, So Good... So What!
1990 - Rust in Peace
1992 - Countdown to Extinction
1994 - Youthanasia
1997 - Cryptic Writings
1999 - Risk
2001 - The World Needs a Hero
2002 - Rude Awakening (záznam z koncertu)
2004 - The System Has Failed
2007 - United Abominations

Další alba (kolekce)

1995 - Hidden Treasures
1998 - Cryptic Sounds - No Voices in Your Head
2000 - Capitol Punishment: The Megadeth Years
2002 - Still Alive... And Well?
2005 - Greatest Hits: Back to the Start
2007 - Warchest

AC/DC - Diskografie

19. července 2009 v 8:42 | Amycus |  AC/DC

Studiová alba

Únor 1975 - High Voltage (Aus.)
Prosinec 1975 - T.N.T. (Aus.)
Září 1976 - High Voltage
Září 1976 - Dirty Deeds Done Dirt Cheap (Aus.)
Listopad 1976 - Dirty Deeds Done Dirt Cheap
Březen 1977 - Let There Be Rock (Aus.)
Červen 1977 - Let There Be Rock
Květen 1978 - Powerage
Červenec 1979 - Highway to Hell
Červenec 1980 - Back in Black
Listopad 1981 - For Those About to Rock
Srpen 1983 - Flick of the Switch
Říjen 1984 - '74 Jailbreak
Červen 1985 - Flyon the Wall
Květen 1986 - Who Made Who
Leden 1988 - Blow Up Your Video
Září 1990 - The Razors Edge
Září 1995 - Ballbreaker
Listopad 1997 - Volts
Únor 2000 - Stiff Upper Lip
Říjen 2008 - Black Ice


Živá alba

Říjen 1978 - If You Want Blood You've Got It
Říjen 1992 - Live
Říjen 1992 - Live: 2 Cd Collector's Edition
Listopad 1997 - Live from the Atlantic Studios
Listopad 1997 - Let There Be Rock: The MovieVideografie

1980 - AC/DC . Let There Be Rock
1985 - Fly on the Wall
1986 - Who Made Who
1989 - AC/DC (Aus.)
1991 - Clipped
1991 - Live at Donington
1993 - For Those About to Rock
1996 - No Bull
2001 - Stiff Upper Lip Live
2003 - Live '77 (Japonsko)
2004 - Toronto Rocks
2005 - Family Jewels
2007 - Plug me in
2008 - Black Ice

Black Sabbath - Diskografie

19. července 2009 v 8:16 | Amycus |  Black Sabbath

Studiová alba

Mnoho z nich (prvních 8 s Ozzym a první dvě s Diem) je považováno za metalovou klasiku. Mnoho dalších (hlavně Born Again a alba s Tony Martinem) jsou extrémně kultovní.1970 - Black Sabbath
1970 (U.K.), 1971 (U.S.) - Pranoid
1971 - Master of Reality
1972 - Black Sabbath, Vol.4
1973 - Sabbath Bloody Sabbath
1975 - Sabotage
1976 - Technical Ecstasy
1978 - Never say Die!
1980 - Heaven and Hell
1981 - Mob Rules
1983 - Born Again
1986 - Seventh Star
1987 - The Eternal Idol
1989 - Headless Cross
1990 - Tyr
1992 - Dehumanizer
1994 - Cross Purposes
1995 - Forbidden

Živáky

1982 - Live Evil
1995 - Cross Purposes Live
1998 - Reunion
2002 - Past Lives
2007 - Live at Hammersmith OdeonKompilace

1975 - We Sold Our Soul for Rock 'n' Roll
1996 - The Sabbath Stones
2002 - Symptom of the Universe: The Original Black Sabbath 1970-1978
2006 - Greatest Hits (1970-1978)
2007 - Black Sabbath: The Dio Years


Metallica - Diskografie

18. července 2009 v 10:41 | Amycus |  Metallica

Studiová alba a EP


1983 - Kill Em All
1984 - Ride the Lightning
1986 - Master of Puppets
1987 - Garade Days Re-Revisited (EP)
1988 - ...And Justice for All
1991 - Metallica
1993 - Live Shit: Binge & Purge
1996 - Load
1997 - ReLoad
1998 - Garage Inc.
1999 - S&M
2003 - St. Anger
2004 - Some Kind of Monster (EP)
2008 - Death Mahneti

Soundtracky

 • Spawn: For Whom the Bell Tolls
 • Mission Impossible II: I Disappear

Nightwish - Diskografie

18. července 2009 v 10:14 | Amycus |  NightwishStudiová alba

 • 1997 - Angels Fall First
 • 1998 - Oceanborn
 • 2000 - Wishmaster
 • 2001 - Over the Hills and Far Away
 • 2002 - Century Child
 • 2004 - Once
 • 2005 - Wishsides
 • 2007 - Dark position play

Live alba

 • 2009 - Made in Hong Kong (and in various other places)

Singly

 • 1997 - The Carpenter
 • 1998 - Sacrament of Wilderness
 • 1999 - Walking in the Air
 • 1999 - Sleeping Sun (Four Ballads of the Eclipse)
 • 2000 - Deep Silent Complete
 • 2002 - Ever Dream
 • 2002 - Bless the Child
 • 2004 - Nemo
 • 2004 - Wish I Had an Angel
 • 2005 - Kuolema tekee taiteilijan
 • 2005 - The Siren
 • 2005 - Sleeping Sun
 • 2007 - Eva
 • 2007 - Amaranth
 • 2007 - Bye Bye Beautiful
 • 2008 - The Islander

DVD

 • 2001 - From Wishes to Eternity (videozáznam koncertu)
 • 2003 - End of Inncence (Dokument s videoklipy)
 • 2004 - Once (audio + 2 videa)
 • 2006 - End of An Era (videozáznam posledního koncertu s Tarjou + dokument o 15 dnech před koncertem)
 • 2009 - Made in Hong Kong (and in various other places) (dokument z turné nightwish + videa ke třem singlům z DPP.)

Best Of

 • 2005 - Highest Hopes (2CD+DVD)

Lordi - Diskografie

18. července 2009 v 9:45 | Amycus |  Lordi


Alba

 • 2002 - Get Heavy
 • 2004 - The Monsterican Dream
 • 2006 - The Arockalypse
 • 2008 - Deadache (mnohem hororovější album zabývající se pouze Hard Rockem s úplně novými písněmi)

Kompilace

 • 2005 - The Monster Show (směs Get Heavy & Monsterican Dream pro trh ve Velké Británii)
 • 2009 - Zombilation - The Greatest Cust

Singly

 • Would You Love a Monsterman? (2002)
 • Devil is a Loser (2003)
 • Blood Red Sandman (EP) (2004)
 • My Heaven is Your Hell (2004)
 • Hard Rock Hallelujah (2006)
 • Who's Your Daddy? (2006)
 • Would You Love A Monsterman? 2006 version (2006)
 • It Snows In Hell (2006)
 • They Only Come Out At Night (2007)
 • Beast Loose In Paradise (2008)
 • Bite It Like A Bulldog (2008)
 • Deadache (2008)

Filmografie

 • Devil is a Loser (2002)
 • Would You Love a Monsterman ? (2002)
 • Blood Red Sandman (2003)
 • Hard Rock Hallelujah (2006)
 • Who's Your Daddy? (2006)
 • Would You Love A Monsterman? 2006 (2006)
 • It Snows In Hell (2006)
 • Bite It Like A Bulldog (2008)

Motörhead - Diskografie

18. července 2009 v 9:38 | Amycus |  Motörhead


Alba

 • 1977 - Motörhead (album)
 • 1979 - Overkill
 • 1979 - Bomber
 • 1979 - On Parole
 • 1980 - Ace of spades
 • 1981 - No Sleep til Hammersmith
 • 1982 - Iron Fist
 • 1983 - Another Perfect
 • 1984 - No Remorse
 • 1986 - Orgasmatron
 • 1987 - Rock 'n' Roll
 • 1988 - No Sleep at All
 • 1991 - 1916
 • 1992 - March ör Die
 • 1993 - Bastards
 • 1995 - Sacrifice
 • 1996 - Overnight Sensation
 • 1998 - Snake Bite Love
 • 1999 - Everything Louder Than Everyone
 • 2000 - We are Motörhead
 • 2000 - The Best Of
 • 2002 - Hammered
 • 2003 - Live at Brixron Academy
 • 2004 - Inferno
 • 2005 - BBC live & In Session
 • 2006 - Kiss of Death
 • 2008 - Motörizer

Metal Church končí na metalové scéně

17. července 2009 v 19:14 | Amycus |  Novinky


Metal Church
Americká metalové formace Metal Church se v nedávném prohlášení rozloučila se svými fanoušky. Muzikanti se totiž rozhodli ukončit působení na hudební scéně. Nemalou roli zde sehrál i postoj zastupujícího vydavatelství SPV.
Ve zprávě stojí, že kolaps labelu a malá koncertní podpora znemožnily členům formace nadále pracovat. Uvedeno je ale také: "Ve studiu máme ještě nedodělanou práci a pokud při nás bude stát štěstí, naši fanoušci se zanedlouho dočkají nového zajímavého projektu. Chtěli bychom jim také poděkovat za podporu během uplynulých let, máme na to jen krásné vzpomínky."
Dodejme, že kapela Metal Church vznikla v roce 1981 a dvanáct let na to si dopřála pauzu. V roce 1998 se opět objevila na hudební scéně a v loňském roce vydala poslední desku "This Present Wasteland".

Vystoupení finské kapely Nightwish na Masters of Rock

12. července 2009 v 7:41 | Amycus |  Novinky
VIZOVICE - Na největším rockovém open-air festivalu Masters of Rock vystoupila v noci na pátek hlavní kapela letošního roku, finští Nightwish. Jejich show si nenechaly ujít tisíce fanoušků.

Na melodický heavy metal v podání Nightwish dorazilo podle Jiřího Darona z pořádající agentury Pragokoncert kolem 20 tisíc lidí. Před koncertem měla skupina ještě autogramiádu, kvůli podpisům svých idolů stály před členy kapely davy lidí, na řadu z nich se ale nedostalo. Nightwish odehráli ve Vizovicích své jediné, exkluzivní show pro Českou republiku až do roku 2011.

Duchovním otcem Nightwish byl klávesista Tuomase Holopainen, kterého tato věc napadla po jedné noci strávené s přáteli u táboráku. Skupina byla založena krátce poté, v červenci 1996. Holopainen sezval do kapely kytaristu Erna Emppu Vuorinena a zpěvačku Tarju Turunen. Jejich styl byl tehdy založen na Tuomasových experimentech s klávesami, akustickými kytarami a Tarjiným operním zpěvem. Poté tito tři muzikanti mezi říjnem a prosincem 1996 nahráli akustické demo album, kde byly tři písně, Nightwish, podle které se skupina nazvala, The Forever Moments a Etiäinen. Prvotní myšlenkou kapely bylo dělat hudbu, která by se dala hrát při táboráku. Ovšem Tuomas se rozhodl, protože Tarjin hlas byl pro projekt jako tento moc mohutný, přidat do hudby metalové prvky. Tarju v roce 2007 nahradila nová zpěvačka, Švédka Anette Olzon.

Motörhead Životopis

12. července 2009 v 6:48 | Amycus |  Motörhead
Motörhead je britská heavymetalová skupina, kterou roku 1975 založilbaskytarista Lemmmy Její název je odvozen ze slangového výrazu pro uživatele amfetaminu.
Bylo řečeno, že jejich zdrcující, hlasitý a rychlý styl heavy metalu byl na konci 70. let jeden z nejvíce průkopnických a nasvědčuje, že jejich míchaní punk rockové rychlosti a postojů s tradičním heavy metalem "vytvořilo speed a trash metal". Jestli přímo tyto styly vytvořili je předmětem debat, velký vliv však měli nepochybně.