Vše o metalových, hard rockových a rock 'n' rollových skupinách

Vystoupení finské kapely Nightwish na Masters of Rock

12. července 2009 v 7:41 | Amycus |  Novinky
VIZOVICE - Na největším rockovém open-air festivalu Masters of Rock vystoupila v noci na pátek hlavní kapela letošního roku, finští Nightwish. Jejich show si nenechaly ujít tisíce fanoušků.

Na melodický heavy metal v podání Nightwish dorazilo podle Jiřího Darona z pořádající agentury Pragokoncert kolem 20 tisíc lidí. Před koncertem měla skupina ještě autogramiádu, kvůli podpisům svých idolů stály před členy kapely davy lidí, na řadu z nich se ale nedostalo. Nightwish odehráli ve Vizovicích své jediné, exkluzivní show pro Českou republiku až do roku 2011.

Duchovním otcem Nightwish byl klávesista Tuomase Holopainen, kterého tato věc napadla po jedné noci strávené s přáteli u táboráku. Skupina byla založena krátce poté, v červenci 1996. Holopainen sezval do kapely kytaristu Erna Emppu Vuorinena a zpěvačku Tarju Turunen. Jejich styl byl tehdy založen na Tuomasových experimentech s klávesami, akustickými kytarami a Tarjiným operním zpěvem. Poté tito tři muzikanti mezi říjnem a prosincem 1996 nahráli akustické demo album, kde byly tři písně, Nightwish, podle které se skupina nazvala, The Forever Moments a Etiäinen. Prvotní myšlenkou kapely bylo dělat hudbu, která by se dala hrát při táboráku. Ovšem Tuomas se rozhodl, protože Tarjin hlas byl pro projekt jako tento moc mohutný, přidat do hudby metalové prvky. Tarju v roce 2007 nahradila nová zpěvačka, Švédka Anette Olzon.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se Vám Líbí můj Blog ?

Nádhera 32.5% (100)
Něco tomu chybí 22.4% (69)
Nic moc 21.4% (66)
Nelíbí 23.7% (73)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama