Vše o metalových, hard rockových a rock 'n' rollových skupinách

Členové - Ian Gillan

10. září 2009 v 6:33 | Amycus |  Deep PurpleIan Gillan je britský zpěvák, známý především jako člen legendární hard rockové skupiny Deep Purple a také díky svému jednoletému angažmá v Black Sabbath. Zpíval také roli Ježíše Krista na původní nahrávce rockové opery Andrew Lloyda Webbera Jesus Christ Superstar.

Kariéra
Ian Gillan se narodil v Chiswick Maternity Hospital v Hounslow v Londýně v rodině skotského původu. Ian Gillan byl členem Deep Purple v letech 1969 - 1973 a zpíval na slavných albech Fireball a Machine Head. V této době také nahrává part Ježíše Krista na koncepční dvojalbum Lloyd Webberovy rockové opery Jesus Christ Superstar. Po odchodu z Deep Purple se Gillan stáhl z hudebního světa a vrhl se do světa obchodu, ale naprosto neúspěšně. Povzbuzen vřelým přijetím na Butterfly Ball v roce1975 se rozhodl pokračovat v pěvecké kariéře a založil Ian Gillan Band. Původně tíhl zvuk kapely k výraznému jazz-rocku, avšak nebyl příliš populární a tak byl nahrazen tvrdším hard rockovým zvukem, přičemž Gillan obměnil sestavu a zkrátil název kapely na Gillan. Na britské žebříčky se vrátil s vydáním alba Mr. Universe a po několika dalších změnách sestavy vydal řadu hitů a úspěšných alb, například Glory Road, Future Shock, Double Trouble a nakonec Magic.

Poté kapelu rozpustil s tím, že jeho poškozené hlasivky potřebují odpočinek. V roce 1983 se stal členem Black Sabbath a nahrál s nimi album Born Again. Krátce po ukončení turné k albu na začátku roku 1984 se připojil ke znovu sjednoceným Deep Purple. Deep Purple opět opustil v roce 1989, ale vrátil se o tři roky později, v roce 1992 a od té doby zůstává členem. V dubnu 2006 vydal Ian Gillan CD a DVD Gillan's Inn dokumentující jeho čtyřicetiletou kariéru. Vystupují na něm Tony Iommi, Jeff Healey, Joe Satriani a současní či bývalí členové Deep Purple Jon Lord, Roger Glover,Ian Paice, Don Airey a Steve Morse. Album obsahuje vybrané a znovu nahrané skladby od Deep Purple, Black Sabbath a některé ze sólové kariéry. Gillan také oznámil, že alba z jeho sólové kariéry opět vyjdou a to na konci roku 2006 u Demon record company.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama